Yakın Doğu Üniversitesi, Akademiada 8 Uluslararası Sanat Akademisi, Açılacak Sergi ile Tamamlanıyor
Eklenme Tarihi: 01 Mayıs 2017, 17:31
Son Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2022, 13:19

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa (Near East University, Nicosia) Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi’nin gelenekselleşen uluslararası sanat etkinliği AKADEMİADA, 2 Mayıs Salı günü açılacak sergi ile tamamlanıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne açıklamalarda bulunan Düzenleme Kurulu; “24 Nisanda başlayan Akademiada 8’in 2 Mayıs Salı günü saat 11.00 de açacağımız sergi ile noktalıyoruz. Etkinlik süresince resim, grafik tasarım, heykel ve seramik atölyelerinde yoğun, verimli bir yaratım, paylaşım süreci yaşandı. Yurtdışından ve yurtiçinden katılımcılar usta sanatçı-eğiticilerle birlikte bilgi ve deneyim aktarımının yanında farklı disiplin, yöntem ve tekniklerle eserler oluşturdular. Bu eserleri Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinde izleyicilerle buluşturmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Etkinliği gerçekleştirmemizi sağlayan  Üniversitemiz Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel ve Mütevelli Heyeti Başkanı Doç.Dr. İrfan S. Günsel başta olmak üzere tüm Yakın Doğu ailesine; Resim atölyesini yürüten Prof. E.Yıldız Doyran’a, grafik atölyesini yürüten Doç.Dr. Senih Çavuşoğlu ve Öğr.Gör. Hare Eminoğlu’na, seramik atölyesini yürüten Yrd.Doç. Perihan Şan Aslan’a ve heykel atölyesini yürüten Öğr.Gör. Aykut Öz’e; katılımcı öğrencilere ve Fakültemizin tüm öğretim elemanlarına  teşekkür ederiz.”

Sergi 02 – 10 Mayıs 2017 tarihleri arasında Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinde izlenebilir.