Yakın Doğu Üniversitesi, 20 Temmuz Fen Lisesi Öğrencilerini Misafir Etti
Eklenme Tarihi: 04 Mayıs 2016, 12:10
Son Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 10:21

20 Temmuz Fen Lisesi öğrencileri, bilgisayar ders öğretmenleri Çiğeltem YILDIRIM ile Yakın Doğu Üniversitesi, Bilgisayar Enformatik Bölümü’nü ziyaret etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Bilgisayar Enformatik Bölüm başkanı Doç. Dr. Nadire ÇAVUŞ, öğrencilerin bilişime büyük ilgi duyduklarını, bu nedenle de Bilgisayar Enformatik Bölümü’nü tanımak istediklerini söyledi. Bölüm kapsamının detaylı bir şekilde öğrencilere anlatıldığını belirten Doç. Dr. ÇAVUŞ öğrencilerin sorularının da yanıtlanarak genelde Yakın Doğu Üniversitesi’nin özelde Bilgisayar Enformatik Bölümü’nün tanıtıldığına vurgu yaptı.

Öğrencilere Yönelik Çalıştay Yapıldı

Bilgisayar Enformatik Bölümü öğretim elemanları 20 Temmuz Fen Lisesi öğrencilerine yönelik bir de çalıştay düzenledi. Çalıştay süresinde Bilgisayar Enformatik Bölümü bilgisayar laboratuvarında öğrenciler ile birebir ilgilenilerek uygulamalar geliştirildi.

Öğrencilerin Sevinçleri Görülmeye Değerdi.

Çalıştay sonrası öğrenciler çalıştaydan çok memnun kaldıklarını ve ileriki günlerde bu tür etkinliklerin devam etmesini istedikleri yönündeki taleplerini dile getirerek Bilgisayar Enformatik Bölüm öğretim elemanlarına teşekkürlerini sundular.

Haberin Videosu