Yakın Doğu Melekleri İstanbul Deplasmanında
Eklenme Tarihi: 14 Kasım 2015, 08:11
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:02

- Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Oyuncuları ve Başantrenör Alper Durur İstanbul Üniversitesi Maçı Öncesi Görüşlerini İfade Etti

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi 5. Hafta karşılaşmalarında deplasmanda İstanbul Üniversitesi ile oynayacak olan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, kaşılaşmaya hazır.

Yakın Doğu Üniversitesi,Lefkoşa (Near East University,Nicosia) Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, maç öncesi görüşlerini ifade eden Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Alper Durur ile takım kaptanı Lucie Melek Bouthors ve Allysa Thomas İstanbul Üniversitesi maçı öncesi şunları söyledi;

Alper Durur “Takım Olarak Kenetlenmiş Durumdayız”

İstanbul Üniversitesi maçı öncesi hazırlıklarını tamamladıklarını dile getiren Başantrenör Alper Durur, amaçlarının geçtiğimiz hafta aldıkları Orduspor yenilgisini telafi etmek olduğunu söyledi. “Geçtiğimiz hafta Ordu deplasmanında beklemediğimiz bir yenilgi aldık. Özellikle savunmada çok hata yaptık. Bu haftaki tüm antrenmalarımızda takım savunması çalışmalarına büyük önem verdik. İstanbul Üniversitesi çok koşan, takım halinde savunma yapan genç oyunculrdan kurulu, sezona iyi başlangıç yapan bir takım. İstanbul Üniversitesi maçına çok iyi hazırlandık. Takım olarak kenetlenmiş durumdayız ve Yakın Doğu Üniversitesi olarak yenilgiyi kabullenen bir takım değiliz. Bu yüzden İstanbul Üniversitesi maçını kazanmak için takım olarak elimizden ne geliyorsa yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Lucie Melek Bouthors: “Takım Olarak Son Saniyeye Kadar Mücadele Edeceğiz”

Oyun kurucu Lucie Melek Bouthors ise geçtiğimiz hafta aınan yenilginin üzüntüsünü derin yaşadıklarını belirterek, “İstanbul Üniversitesi maçını kazanmaktan başka düşüncemiz yok. İstanbul Üniversitesi sert ve hızlı basketbol oynayan bir takım. Sezon öncesi hazırlıklarını tam kadro yapmış son derece uyumlu bir ekip. Bizde bu hafta yoğun çalışmalar yaptık. Maça hazırız. Maçı kazanmak için takım olarak maçın son saniyesine kadar mücadeleyi bırakmayacağız. Maçı kazanarak Milli Takımlar arasına moralli girmek istiyoruz” dedi.

Allysa Thomas: “Zorlu Bir Rakip ile Zor Bir Maç Oynacağız”

Allysa Thomas ise “Bu hafta lige iyi başlangıç yapan bir keip ile oynayacağız. Açık basketbol oynayan ama iyi savunma yapan bir ekibe karşı mücadele edeceğiz. Bu yıl Türkiye Kadınlar Süper liginde her takım her takımı yenebilecek güçte. Bu nedenle maçta konstrasyonumuzu hiç kaybetmeden mücadele etmemiz gerekiyor. Kendi oyunumuzu parke yansıtarak, savunma direncimizi de artırarak maçtan galip geleceğimizi düşünüyorum” dedi.

İstanbul Üniversitesi ev sahipliğinde Prof. Dr. Turgay Atasü Spor Salonu’nda oynanacak karşılaşma 15 Kasım 2015 Pazar günü, saat 16:00’da başlayacak.