Yakın Doğu Melekleri Deplasmanda Orduspora Kaybetti
Eklenme Tarihi: 10 Kasım 2015, 11:56
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:07

· Alper Durur: “Bu Mağlubiyeti Ekstra Bir Galibiyetle Telafi Etmeye Çalışacağız.”

Türkiye Kadınlar Süper Ligi’ndeki mücadelesine devam eden Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Orduspor deplasmanından 94-80 skorla mağlup ayrıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, maç sonrası görüşlerini ifade eden Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Alper Durur ile oyunculardan Bahar Yapar ve Kelsey Bone şunları söyledi;

Alper Durur: “Bu Mağlubiyeti Ekstra Bir Galibiyetle Telafi Etmeye Çalışacağız.”

Orduspor maçının ardından açıklamalarda bulundan Yakın Doğu Üniversitesi koçu Alper Durur, “Öncelikle Orduspor hak ederek kazandı, onları tebrik ediyorum. Orduspor’a bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum Takımıza gelince 94 sayı yediğiniz hiçbir maçı kazanma şansınız yoktur. Takım olarak ilk yarı sahada hiçbirşey yapmadık ve bunun cezasını iki periyotta 54 sayı yiyerek gösterdik. Tabii ki biz yeni bir takım olarak her maçtan bir ders çıkartıyoruz. Galibiyet için geldiğimiz bir deplasmanda kazanamadan dönüyoruz. Bu mağlubiyeti ekstra bir galibiyetle telafi etmeye çalışacağız. Umarım böyle bir maç daha yaşamayız. 94 sayı yemek, özellikle bir devrede 54 sayı yemek çok anlaşılabilir bir durum değil. Fakat basketbol değişkenleri çok fazla olan bir spor. Bu maçtan gereken çıkarımları yapıp önümüzdeki maçlarda özellikle savunma anlamında yaptığımız hataları en aza indirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu

Bahar Yapar: “Lig Uzun Bir Maraton. Bu Maçı Telafi Edecek Güçte Bir Takımız”

Oyunculardan Bahar Yapar “Ordu’ya da her maçta olduğu gibi galibiyet için geldik. Kadınlar Süper Ligi gerçekten çok iyi takımlardan oluşuyor. Ordu gibi kentler de seyircilerin maça olan ilgisiyle sıcak atmosfere sahip, zor deplasmanlar oluyor. Biz de bu deplasmanda maça iyi başlamadık böylece rakibin maça olan motivasyonu ve temposu arttı. Bu tepmoya gerekli yanıtı veremedik. Lig uzun bir maraton. Bu maçı telafi edecek güçte bir takımız” dedi.

Kelsey Bone: “Orduspor Maçı Bizim İçin Bir Fırsat; Eksiklerimizi Tamamlayarak Galibiyete Odaklanacağız”

Kelsey Bone ise “Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi, oynayan oyuncular, çalıştıran koçlar ve takımlar açısından çok güçlü bir lig. Orduspor maçında da bu faktörleri sonuna kadar hissettik. Maçta tüm gücümüzle mücadele ettik; fakat motivasyon düşüklüğü sebebiyle hücumlarımızın çoğundan boş döndük ve bu durum da maçın skorunu belirledi. Orduspor maçı bizim için aslında eksiklerimizi görmemiz açısından bir fırsat oldu. Şimdi ligdeki diğer maçlara konsantre olacağız, bunun için çalışıyoruz. Hedefimiz her zaman galibiyet; bu hedefimize konsantre oluyoruz” dedi.