Yakın Doğu Melekleri Adana ASKİ Karşısında
Eklenme Tarihi: 27 Kasım 2015, 16:53
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 08:46

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ndeki mücadelesine devam eden Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol takımı, ligin 6. haftasında Adana ASKİ ile karşılaşacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Milli Takım maçları için lige verilen ara öncesindeki son maçında İstanbul Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ile karşılaşan ve kazanan Yakın Doğu Melekleri, 28 Kasım 2015 Pazar günü Ankara Spor Salonu’nda ev sahibi olarak Adana ASKİ ile karşılaşacak, karşılaşma saat 14:00’da başlayacak.

Koç Alper Durur: “Adana ASKİ Maçı Zor Ama Güzel Bir Maç Olacak”
Karşılaşmayla ilgili görüşlerini dile getiren Koç Alper Durur “Takım olarak hedeflerimiz var ve bu hedefler doğrultusunda çok çalışıyoruz. Ligdeki ara öncesi aldığımız galibiyet bizim için ekstra motivasyon oldu. Adana ASKİ iyi ve güçlü bir takım ve biz de bunun bilincinde olarak hazırlandık. Ligde şuana kadar aldığı 1 galibiyet ve 4 mağlubiyeti, bizim için aldatıcı olmayacak. Her takımın yaşayabileceği bir durum, asla takımın gücüyle ilişkilendirmemek gerekiyor. Daha önce de belirttiğim gibi iyi ve güçlü bir takıma karşı mücadele edeceğiz. Güzel bir karşılaşma olacağını ve seyirciye temposu yüksek ve keyifli bir basketbol maçı izleteceğimizi düşünüyorum. Bu maça kendimizi hazır hissediyoruz, kazanmak için elimizden geleni yapacağız.” dedi.

Gizem Sezer: “Hedefimiz Kazanmak”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı oyuncularından pivot Gizem Sezer maçla ilgili “Adana ASKİ ile Hazırlık Kupaları!nda ve Türkiye Kupası Elemelerinde karşılaştık, çok iyi bir takım. Rakibimizle daha önce oynamış olmanın verdiği bir tanıma durumumuz var ve biz de takımca buna göre hazırlıklarımızı tamamladık. Ara öncesindeki maçtan galip ayrılmanın verdiği motivasyonu antrenmanlarımıza yansıttık; daha çok çalıştık. Ligde hedeflerimiz var ve bu hedefler doğrultusunda ilerliyoruz. Seyirci için izlemesi keyifli, sahada mücadele eden bizler için ise temposu yüksek bir maç olacağını düşünüyorum. Hedefimiz kazanmak” dedi.

Tiffany Hayes: “Galip Geleceğimize İnanıyorum”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın gard Tiffany Hayes ise “Adana ASKİ ile daha önce iki kere karşılaştık, birinden mağlup, birinden galip olarak sahadan ayrıldık. Rakibimiz güçlü bir takım. Biz de daha önceki maçlarımızı değerlendirerek, buna göre hazırlandık. Güzel bir maç olacağına inanıyorum. Kazanmak için sahada olacağız” dedi.