Yakın Doğu Melekleri : 85 – Adana Aski : 95
Eklenme Tarihi: 30 Kasım 2015, 14:24
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 08:50

Türkiye Kadınlar Süper Ligi’ndeki mücadelesine devam eden Yakın Doğu Üniversitesi
Kadın Basketbol Takımı, ligin 6. haftasında oynadığı Adana ASKİ maçından 95-85 skorla mağlup ayrıldı.
Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, maç sonrası görüşlerini ifade eden Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Alper Durur, Genel Menajer Erhan Ayaz ile oyunculardan Huriye Cambazoğlu şunları söyledi.

Alper Durur: “Maçtan Çıkardığımız Derslerle Daha Da Güçleneceğiz”

Adana ASKİ maçının ardından açıklamalarda bulundan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı koçu Alper Durur, “Adana ASKİ çok güçlü bir takım. Bu maçta savunmaya dair eksiklikler yaşadık. Özellikle Alyssa Thomas’ın yokluğunu sahada hissettik. Bu maç, Süper Lig derslerimizden biri oldu; fark ettiğimiz eksikliklerimizi kapatmak için bir ders olarak aldık. Sahada savunma eksikliğimizin yanında iyi bir mücadele verdiğimizi düşünüyorum, 85 sayı atmış olmak, savunma eksiğimiz olmasa, bizi sahadan galip ayrılan taraf yapabilirdi. Bu maçtan gereken çıkarımları yaparak önümüzdeki maçlarda özellikle savunma anlamındaki eksiklerimizi kapatmaya çalışacağız. Önümüzde zor bir fikstür ve arka arkaya çok zor 3 maç var. Gereken dersleri alıp en iyi şekilde hazırlanmaya başlayacağız” şeklinde konuştu

Erhan Ayaz: “Savunma Olarak Güçlenerek Önümüzdeki Maçlara Hazırlanacağız”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Erhan Ayaz “Adana ASKİ karşısında her maç olduğu gibi galip gelen taraf olmak için mücadele verdik. Fakat hem eksik oyuncumuz hem de savunma anlamındaki eksiklerimizle galip olarak ayrılamadık. Lig uzun bir maraton. Çıkardığımız derslere çalışarak yenilgilerimizi telafi etme şansımız var. Maça iyi başladık, başa baş giden ve yüksek tempolu bir maç oldu. İkinci periyotta açılan sayı farkını kapatamadık. Bu maçı telafi edecek güçte bir takımız. Önümüzde 3 tane zor maç var. Bu maçlara hazırlanmaya konsantre olarak kendimizi güçlendireceğiz” dedi.

Huriye Cambazoğlu: “Zor Bir Ligde Mücadele Ediyoruz, Daha Çok Çalışacağız”

Oyunculardan Huriye Cambazoğlu ise “Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde ilk kez sahaya çıktığım bir maç olması adına benim için çok özel bir maç oldu. KKTC vatandaşı bir oyuncu ilk kez Türkiye Kadınlar Süper Ligi’nde oynamış oldu, bunu gerçekleştirdiğim için gururluyum. Ligde mücadele eden tüm takımlar çok güçlü ve oyuncular çok iyi, bu da ligin yapısını zor kılıyor. Savunmamızı güçlendirerek devam edeceğimiz lig yolculuğumuzda aldığımız mağlubiyetleri telafi edeceğimize inanıyorum. Maçın sonucu bizi daha çok çalışmak ve gayret göstermek için motive edecek. Ligdeki diğer maçlar için daha çok gayret sarfedeceğiz” dedi.