Yakın Doğu Melekler Moral Depoladı
Eklenme Tarihi: 29 Kasım 2016, 15:40
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 10:20
Yakın Doğu Melekler Moral Depoladı

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Olympiacos Maçı Öncesi Düzenlenen Yemekte Yorgunluk Atıp Moral Depoladı

Güçlü transferleri ve alt yapısı ile sezona iddialı başlayarak Kadınlar EuroCup’ta grubunda lider, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde de lider konumdaki Galatasaray’ı beşinci haftada 72-64 yenerek ikinci sıraya yerleşen Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımına, 1 Aralık’ta oynanacak EuroCup Olympiacos maçı öncesinde moral yemeği verildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, İstanbul Vino Restoranda yer alan moral yemeğinde, kulüp yöneticileri, idari ve teknik ekip ile sporcular bir araya geldi. Hem yemek yiyip hem sohbet eden oyuncuların neşeli geçen yemekte keyifli oldukları gözlerden kaçmadı.

Işık EYİGÜNGÖR: “Hedeflerimiz Doğrultusunda Karakterli ve Başarılı Olacağına İnandığımız Oyuncuları Transfer Ettik...”

Gecenin açılışında bir konuşma yapan Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü Başkanı Işık EYİGÜNGÖR, ortaya çıkan yeni oluşumun büyük hedefleri olduğunu ifade ederek, her alanda zirveyi hedeflediklerini söyledi.

Başkan EYİGÜNGÖR, takımın hedefleri doğrultusunda son derece karakterli ve bu hedefleri başarabileceğine inandıkları sporcuları transfer ettiklerini belirterek, oyunculara güven tazeledi. EYİGÜNGÖR, “Sizlere güveniyoruz. Bu güne kadar geçen sürede alınan sonuçlardan dolayı teşekkür ederiz. Bundan sonra da bu şekilde devam edileceğine eminiz” şeklinde konuştu.

Doç. Dr. İrfan GÜNSEL: Zirve İçin Yola Çıktık, Basketbol Takımımızı Şampiyonlukla Taçlandırmak İstiyoruz...”

Gecede söz alan Doç. Dr. İrfan GÜNSEL ise ortaya çıkan takım ve yönetici işbirliğinden son derece memnun olduklarını belirterek şampiyonluk tacını almak istediklerini söyledi. İrfan GÜNSEL, Bu sayede birçok yeni dost edindik. Yakın Doğu Üniversitesi olarak her alanda her zaman zirveyi hedefleyerek yola çıkarız. Basketbol takımımızda da aynı şekilde sezonu şampiyonluklarla taçlandırmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Başarılı bir grafik elde edilmesi için takımın bütün olarak elinden geleni yaptığından söz eden GÜNSEL, birlik ve beraberlikle maçlarda başarılı sonuçlar alınabileceğini, kendilerinin desteklerinin devam edeceğini sözlerine ekleyerek şöyle konuştu: “Oyuncularımıza ve teknik ekibimize güveniyoruz. Bize destek çıkan taraftarlarımızın desteğinin boşa çıkmayarak mücadele edilen hem Avrupa hem de Türkiye liginde en üst noktalarda bitirmeye çalışacağınızdan eminim. Herkes gerekli fedakarlığı gösteriyor. Sizler hedeflerimiz doğrultusunda çok güzel bir takım oldunuz. Hepinize başarılar diliyorum.”

“Takım Kaptanından Çok Çalışma Sözü”

Gecenin sonunda söz alan takım kaptanı Bahar ÇAĞLAR da, Yakın Doğu Üniversitesi’ne gelmenin kendisi için çok doğru bir karar olduğunu ifade ederek, takım olarak şampiyonluk için çok çalışacaklarını dile getirdi. Kaptan ÇAĞLAR, “Bana transfer teklif edildiğinde o kadar uzun yıllar birlikte olduğum bir camiadan ayrılmak beni çok düşündürmüştü ve benim için zor bir karar oldu. Ancak geldiğimiz noktada son derece doğru bir karar verdiğimi görüyorum. Siz yöneticilerimize bize gösterdiğiniz yakınlık ve yardımlar için çok teşekkür ederim. Ben ve arkadaşlarım da sizler gibi sezonu zirvede bitirmek istiyoruz ve bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

Sözlerin Tutulduğu Kulübe Teşekkür...

Gece de söz alan diğer takım oyuncuları da, verdiği her sözü eksiksiz ve zamanında yerine getiren bir kulüpte bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ve şampiyonluklar için çok çalışacaklarını belirterek, başta baş antrenör Zafer Kalaycıoğlu olmak üzere, idari ve teknik ekib ve kulüp yöneticilerinin göstermiş oldukları iyi niyet adında teşekkür ederek, şükranlarını sundu.