Yakın Doğu Koleji’nden “Zorbalığa Hayır!” Etkinliği
Eklenme Tarihi: 05 Kasım 2016, 16:22
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 13:33
Yakın Doğu Kolejinden “Zorbalığa Hayır!” Etkinliği

Yakın Doğu Koleji’nde zorbalığa hayır gününde anlamlı bir etkinlik düzenledi. Öğrenci ve öğretmenler hep birlikte “Zorbalığa Hayır” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Yakın Doğu Koleji İngilizce Bölümü tarafından, öğrencilere zorbalığa karşı olmanın anlamını ve önemini kavratma amacıyla her yıl Kasım ayının son haftası düzenlenen “Zorbalığa Hayır” etkinliği bu yılda 6. ve 7. sınıf öğrencileri, öğretmenleri ve idarecilerin katılımıyla düzenlendi.

Herkesin mavi ve pembe kıyafetler giyerek katıldığı etkinlikte, bütün öğrenciler, ele ele tutuşup barışın simgesini fotoğraflaştırdı. Öğrencilerin şiirler okuyarak hazırladıkları skeçleri sunduğu etkinlikte, birlikteliğin gücünü göstermek adına üzerinde mesaj veren bir de kule yapıldı.

Yakın Doğu Koleji gönüllü öğrenciler tarafından, “Zorbalık nedir?”, “Nasıl bir duygudur?” sorularının cevaplarının arandığı anlamlı etkinlikte öğrenciler tarafından toplanan deyimlerin okunması ve posterleştirdikleri resimlerin sergilenmesi de büyük ilgi gördü. Etkinlik kapsamında gün boyunca zorbalığa karşı şarkılar dinlendi.

Yakın Doğu Kolejinden “Zorbalığa Hayır!” Etkinliği

Zorbalığa Karşı Farkındalık Yaratıldı...

Etkinlikle ilgili Yakın Doğu Koleji Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, bilinçli gençlik yetiştirmenin de anlamlı bir sosyal sorumluluk olduğu ifade edilerek, saldırganlığın bir türü olan zorbalığa karşı öğrenciler için faydalı olacağını düşündükleri “Zorbalığa Hayır” etkinliğini düzenledikleri belirtildi.

Açıklamada, “Günümüzde dünya da olduğu gibi ülkemizde de okul çağı çocuk ve gençleri arasında saldırganlık olaylarının yanı sıra saldırganlığın bir türü olan zorba davranışların oldukça yaygın bir biçimde görüldüğünü, bu nedenle gerek zorbalığa maruz kalan gerekse tanık olan öğrencilerin de okula karşı olumsuz tavır geliştirdiğini, akademik başarılarında düşme olduğunu, okula devam sorunu yaşadıklarını, özgüven kaybı nedeniyle yalnız ve çaresiz hale geldiklerini ve sosyal beceri eksiklikleri olduğu” vurgulandı. Okul yıllarında zorbalık yapan ve bunu alışkanlık haline getiren öğrencilerin bu davranışlarını ileriki yıllarda da sürdürdükleri belirtilen açıklamada, diğer insanlarla olumlu ilişkiler kurmakta zorlandıklarının da altı çizildi.