Yakın Doğu Koleji Tarih Bölümü Kültür Gezilerine Devam Ediyor
Eklenme Tarihi: 13 Mart 2015, 01:33
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:41

Yakın Doğu Koleji, akademik ve sportif etkinliklerine ek olarak düzenli olarak kültür gezileriyle de adını sıkça duyurmayı sürdürüyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, öğrencilerin, görerek yerinde öğrenme tekniğiyle bilgilerini pekiştirdikleri, kendi kültürlerinin tarihi zenginlikleri hakkında bilgi sahibi oldukları bir geziyi de geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiler.

Yakın Doğu Koleji Ortaokul öğrencileri için Tarih öğretmenleri tarafından düzenlenen tarihi ve kültürel gezinin güzargahı Girne Kalesi, Boğaz Şehitliği ve Karaoğlanoğlu Şehitliği olarak belirlendi.

Gezide Girne Kalesi’nin geçmişten günümüze kadar gelen tarihi süreci hakkında öğretmenlerinden bilgi alan öğrenciler, Boğaz Şehitliği ve Karaoğlanoğlu Şehitliği’nde de milli mücadele safhasında Kıbrıs Türk Toplumunun geçirdiği zorluklar hakkında bilgilendirildiler.

Yakın Doğu Koleji idaresinden verilen bilgiye göre, kültürel gezilerine önümüzdeki günlerde de devam edileceği vurgulandı.