Yakın Doğu Koleji Atletizm Takımı’ndan 6 Yılda 6 Kupa Başarısı
Eklenme Tarihi: 09 Haziran 2016, 13:51
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 13:26

Yakın Doğu Koleji Ortaokul Atletizm Takımı 6. Yılında da Türkiye'den Evine Kupayla Döndü

KKTC’de düzenlenen Yıldızlar Atletizm Şampiyonası'nda şampiyon olan Yakın Doğu Koleji, 2-6 Haziran 2016 tarihleri arasında Erzurum’da düzenlenen Türkiye Yıldızlar Atletizm Şampiyonası’na katılmaya hak kazanarak müsabakalarda KKTC'ye Türkiye üçüncülüğü ünvanıyla döndü.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 6 yıldır üst üste Atletizm Türkiye Şampiyonası’ndan kupayla dönen Yakın Doğu Kolejinin, Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda 2 Türkiye şampiyonluğu, 2 Türkiye ikinciliği ve 2 de Türkiye üçüncülüğü bulunuyor.

İlk kez bu sene Türkiye Okul Sporları yaptığı bir değişiklilke 13 yaş grubu sporcularını, bir yaş üstü sporcularla yarıştırdı. Buna rağmen Yakın Doğu Koleji elde ettiği başarıyla okulunun ve ülkesinin gururu oldu.

Yakın Doğu Koleji Bireysel Yarışlarda da Önemli Başarılar Elde Etti

Yakın Doğu Koleji öğrencilerinden Azad ETGÜ 1.74 derecesiyle Türkiye 2.'si, Can SAKALLI 100m. koşusunda 12.71’lik derecesiyle Türkiye 5.'si ve 4x100 bayrak takımı da 48.83’lük derecesiyle Türkiye 5.'si olma başarısını yakaladılar.

Yakın Doğu Koleji Beden Eğitimi Bölümü Atletizm Takımı Antrenörlerinden Niyazi SERHANER ve Özgür KIRALP, Yakın Doğu Kolejine Atletizm branşında 6 yılda 6 kupa getirmenin gururunu yaşadıklarını ve bu başarının özverili bir çalışmanın neticesi olduğunu söyleyerek öğrencileri tebrik ettiler.