Yakın Doğu İlkokulu Okul Öncesi ve Kreş Bölümünün Miniklerinden Muhteşem Gösteri
Eklenme Tarihi: 17 Haziran 2016, 11:58
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 11:44
Yakın Doğu İlkokulu Okul Öncesi ve Kreş Bölümünün Miniklerinden Muhteşem Gösteri

Yakın Doğu İlkokulu Okul Öncesi ve Kreş Bölümü Minikleri Yıl Sonu Sergisi ve Gösterisi ile Ailelerini Şaşırttı

Yakın Doğu İlkokulu’na bağlı olarak hizmet veren Yakın Doğu Okul Öncesi ve Kreşi Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphannesi’nde iki ayrı günde 3 seans olarak yıl sonu gösterisi düzenledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Kreş bölümünde eğitim alan minik öğrencilerin bir yıl boyunca yapmış oldukları resim ve el işi etkinlikleri gösterisi öncesinde, düzenlenen sergi ile ailelere sunuldu. Serginin ardından öğretmenlerin ve minik öğrencilerin büyük bir özveriyle hazırlamış olduğu gösteri izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Yakın Doğu İlkokulu Okul Öncesi ve Kreş Bölümünün Miniklerinden Muhteşem Gösteri

Yakın Doğu Kreşi'nin gösterisinde 2-3 yaş grubu olan Sarı, Mavi ve Kırmızı sınıflar; koro, ingilizce ront, dans, defile ve halk dansları gösterilerini sundu. 1-2 yaş grubu olan Elmalar ve Kirazlar sınıfı dans gösterilerini ilgili akşamda ailelerine sundular. Okul Öncesi’nin gösterisi ise iki ayrı oturum şeklinde gerçekleştirildi. İlgili gösteride koro, türkçe-ingilizce rontlar, dans gösterileri, ingilizce drama, defile ve halk dansları gibi etkinlikler sunuldu. Öğretmen ve öğrencilerin heyecan ve şevkle hazırlamış olduğu bu performanslar büyük alkış ve taktir aldı.

Okul Öncesi resim ve el sanatları sergisi ise okul binasında velilerin ziyaretine açıldı. Sergi gününde aileler sergiyi ziyaret etmekle kalmayıp, özel olarak düzenlenen bölümde çocuklarıyla birlikte mandala çalışması yapma olanağı da buldu. Sadece resim ve el işi derslerinde yapılan etkinlikler değil, bilgisayar ve ingilizce dersinde yapılan çalışmalar da sergilendi. Bilgisayar dersinde yapmış oldukları resimler slayt-show şeklinde ailelere sunuldu.

Yakın Doğu İlkokulu Okul Öncesi ve Kreş Bölümünün Miniklerinden Muhteşem Gösteri

Yakın Doğu Okul Öncesi Müdürü Beklem RIZA; "Okul Öncesi eğitimde kendini ifade edebilen, güvenen, bir birey olarak varlığını gösteren, üretken, yaratıcı öğrenciler yetiştirmek amaçlarımız arasındadır. Sadece akademik bilgilerle donatılan bir ögrenci sosyal yaşam ve ileriki yaşlarında çok önemli sorunlarla karşılaşacaktır. Bizler Mütevelli Heyeti Başkanımız Doç. Dr. İrfan S. GÜNSEL’in “Eğitimin ve bilginin gücünün evrensel olduğu bir çağda, hayattaki her şey kendi doğasının temellerinden şekillenir” sözünü de benimseyerek, bir çocuğun doğasındaki ihtiyaçlarının doğru zamanda, doğru yerde ve doğru yöntemlerle, gerektiği kadar ve çağın gerektirdiği şekilde karşılamak için tüm kadromuzla birlikte severek çalışıyoruz." dedi.


Haberin Videosu