Yakın Doğu İletişim Fakültesi’nden Ödüllü Film Gösterimi
Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2017, 13:45
Son Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2022, 14:42

Yakın Doğu Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo TV Sinema Bölümü; Rotary Kulüb tarafından düzenlenen ROFİFE Film Festivali’nde ödül almış filmlerin yer alacağı özel bir gösterim gerçekleştiriliyor. St. Hillarion Rotary Kulüp tarafından da desteklenen etkinlik; kapsamında gösterimi yapılacak filmler, beş yüzden fazla film arasından ödüle layık görülen filmlerden oluşuyor.

Yakın Doğu Üniversitesi, Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; 9. ROFİFE Film Festivali kapsamında ödül alan filmler, 11 Nisan 2017 saat 10:00’da İletişim Fakültesi Turuncu Salon’da gösterilecek.

Yakın Doğu Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo TV Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP yaptığı açıklamada; kısa filmin sinema eğitiminin temelini oluşturduğunu ve bu nedenle sinemaya gönül verenleri iyi örneklerle buluşturma amacında olduklarını belirtti. Sinema kültürünün yaygınlaşması için sürekli olarak öğrencilerini ve sinema severleri nitelikli çalışmalarla buluşturma gayretinde olduklarını belirten Kasap, tüm sinema severleri etkinliğe davet etti.