Yakın Doğu Hastanesi “Yakın Sağlık” Dergisinin 3. Sayısı Yayınlandı
Eklenme Tarihi: 13 Eylül 2015, 12:07
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:44

Ülkemizde, dünyada ve Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık bilimleri ile tıp alanında kaydedilen güncel bilgi ve gelişmeleri, hastalıkları ve tedavi yöntemlerini insanımıza Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin uzman ve deneyimli doktorlarının bilgi ve tecrübeleri ile en etkin şekilde aktarmayı hedefleyerek yayınlanan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin yayını “Yakın Sağlık” Dergisi’nin üçüncü sayısı yayınlandı.

Yakın Doğu Üniversitesi,Lefkoşa,Kıbrıs (Near East University,Nicosia,Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, altı ayda bir yayınlanan ve ilk iki sayısı büyük ilgi ve beğeni uyandıran derginin yaz-sonbahar  sayısında da birçok önemli ve güncel konuyu bünyesinde barındırıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel derginin üçüncü sayısında yazdığı yazısında, tıp alanında sürekli artan bilgi birikimiyle bulunduğu başarı noktasına ulaşan Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin kurulduğu günden bu yana tıp dünyasındaki yenilikleri Kıbrıs halkına sunduğunu ifade ederek, tüm uzman doktor kadrosuyla ve teknolojik imkanlarıyla Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ni Akdeniz’in sağlık üssü konumuna getirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Yakın Doğu bünyesindeki tüm kuruluşların insan odaklı anlayış içinde çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Doç. Dr. İrfan S. Günsel, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin, hastaların sadece fiziksel durumunu değil, psikolojik durumunu da göz önünde bulundurduğunu ifade ederek, hastaların Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde geçirdikleri süre boyunca kendilerini rahat hissetmesi, hastalık hakkında detaylı bilgiye ulaşması ve normal hayatlarına en kısa sürede geçiş yapmasının Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin en temel ilkelerinden biri olduğunun altını çizdi.

Ücretsiz olarak yayınlanmakta  olan “Yakın Sağlık” dergisinin üçüncü sayısında birçok önemli dosya konusu bulunuyor. Yakın Doğu Hastanesi’nin uzman doktorlarının bilgi birikimlerini paylaştığı  sayıda Behçet hastalığı, adet düzensizlikleri, iç kulak Kristal hastalığı, kalp ve damar hastalıkları, lösemi ve genetik, varikosel, reflü hastalığı ve önlemleri, çocuklarda laparoskopi, gül hastalığı dosya konuları yanında daha birçok konu yer alıyor. Kalbinizi önemsiyoruz adlı özel dosya konusunda ise kalp ve damar cerrahisi ile kardiyoloji dallarında birçok özel dosya bulunuyor.