Ünlü Sinema ve Tiyatro Sanatçısı Ayla ALGAN Yakın Doğu Üniversitesi’ne Konuk Oluyor
Eklenme Tarihi: 29 Mayıs 2017, 16:30
Son Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2022, 10:48


Ünlü Sinema ve Tiyatro Oyuncusu ve Sanat Eğitmeni Ayla ALGAN Yakın Doğu Üniversitesi’nde

Türk sineması ve tiyatrosunun ünlü oyuncularından Ayla ALGAN, Yakın Doğu Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema Bölümü’nün davetlisi olarak,  söyleşi ve atölye çalışması gerçekleştirmek üzere İletişim Fakültesi’ne konuk oluyor.

Gösterim, Söyleşi, Atölye

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, 31 Mayıs Çarşamba günü Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Turuncu Salon’da gerçekleştirilecek etkinliklerde Ayla ALGAN’ın oyunculuk kariyerinde oldukça önemli kabul edilen “ Ah Güzel İstanbul” filminin  gösteriminin yapılacağıda belirtildi. Atıf YILMAZ’ın yönetmenliğini yaptığı 1966 yapımı filmde Ayla ALGAN, Sadri ALIŞIK ile birlikte rol alıyor.

Film gösteriminin devamında,  Ayla ALGAN İletişim Fakültesi öğrencilerinin yanı sıra tüm sanat severlerin katılabileceği bir de atölye çalışması gerçekleştiriyor. “ Kim ki yaratma süreci içindedir, Onun adı insandır” ilkesi ile gerçekleştirilecek yaratıcı drama  atölyesinde ALGAN, değişik sanat deneyimlerinden yola çıkarak ; sanat yolu ile duygusal zekayı artırmak, yaratcı özellikleri ortaya çıkarmak, sosyal iletişimİ güçlendirmek ve bireyin kendini keşfetmesine katkı koymak gibi hedeflere  yönelik  yaratıcı drama atölyesi gerçekleştirecektir.

Tüm Sanat Severler Davetli

31 Mayıs Çarşamba günü, Yakın Doğu Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema Bölümü tarafından gerçekleştirilecek etkinliklere tüm sanat severler  katılabileceklerdir. Saat 11.30’da başlayacak etkinliklerin 14:00’a kadar devam edeceği bildirildi .