Uluslararası Rofife Film Festivali’nde Görev Alan Yakın Doğu Üniversitesi Radyo Tv ve Sinema Bölümü Öğretim Üyelerine Belgeleri Takdim Edildi
Eklenme Tarihi: 13 Haziran 2017, 14:18
Son Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 14:41

Bu yıl 9. kez düzenlenen uluslararası ROFİFE KISA FİLM FESTİVALİ kapsamında Kıbrıs Kent Jurisi’nde görev alan Yakın Doğu Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Radyo TV ve Sinema Bölümü öğretim üyelerine belgeleri takdim edildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne açıklamlarda bulunan, İletişim Fakültesi, Radyo, TV ve Sinema Bölüm Başkanı Doç. Dr. Fevzi KASAP, Uluslararası bir festivalin organizasyonunda kendilerine görev düşmesinden dolayı onur duyduklarını belirtti. Üç yıldan beridir uluslararası bir organizasyonda,  hem Yakın Doğu Üniversitesi’ni, hem   KKTC’yi  temsil etmenin bölümleri adına bir gurur olduğunu vurguladı.

Her yıl festivale artan bir ilginin olduğunu belirten Doç. Dr. Fevzi KASAP, geçtiğimiz yıllarda 150 civarı film katılırken, 9. ROFİFE FİLM festivaline  ilginin oldukça arttığını ve katılan film sayısının 500 filmi aştığını belirtti.

Türkiye’de Rotary Kulüp tarafından düzenlenen ve organizasyonuna  KKTC  St. Hillarion Rotary Kulüp’ün  destek verdiği festival de;  Yakın Doğu Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema Bölümü’nün  de   kent jurisini oluşturarak katkı koyduğu belirtildi. Ortak  gösterim ve çalıştaylarında düzenlendiğini belirten Doç. Dr. KASAP, bu etkinliklerle sinema profesyonellerini Kıbrıs’ta ağırlama şansını elde ettiklerini belirtti.

Juri Katılım Belgeleri Takdim Edildi

Bu yıl festivalin “Kent Jurisi”nde  Doç. Dr. Fevzi KASAP ile birlikte  Radyo, TV ve Sinema Bölümü öğretim görevlileri;  Dr. Pelin AGOCUK, Emrah ÖZTÜRK ve Zeyde Y. ÖREK görev üstlendi. Yapılan bir tören ile juri de görev alan öğretim görevlilerine belgeleri festival komitesi adına Doç. Dr. Fevzi KASAP tarafından takdim edildi.

Yapılan açıklamada;  Yakın Doğu Üniversitesi, Radyo TV ve Sinema Bölümü’nün  önümüzdeki yıllarda da değişik festivaller ile işbirliğinin ve sinema kültürünün yaygınlaşmasına katkının devam edeceği belirtildi.