Uluslararası Biyokimya Kongresi-2017 / 28. Ulusal Biyokimya Kongresi
Eklenme Tarihi: 23 Haziran 2017, 13:55
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 15:19

Türk Biyokimya Derneği ve Atatürk Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlenecek olan Uluslararası Biyokimya Kongresi-2017 / 28. Ulusal Biyokimya Kongresi 19-23 Eylül 2017 tarihinde Erzurum'da yapılacaktır.

Kongrede kendi alanlarında yetkin, dünya çapında iyi bilinen Prof. Koshrow ADELİ, Prof. Steven SOLDIN, Prof. Revaz SOLOMONIA gibi bilimciler uzaktan eğitim, pediyatrik referans aralıklar, pediyatrik obezite, tiroid ve adrenal hastalıklarında kütle spektrometri uygulamaları, bellek oluşumunda moleküler mekanizmalar gibi önemli konularda konuşmalar yapacaktır. Ayrıca ülkemizden ve komşularımızdan da çok sayıda yetkin bilimci Sağlık Bakanlığı uygulamaları, referans aralıkları ve karar sınırları, insülin direnci – metabolik sendrom – obezite – diyabet, klinik laboratuvarda otomasyon, tiroid fonksiyon testlerinin standardizasyonu, kanser biyokimyası, hematoloji/hemostaz laboratuvar yönetimi, lisans ve lisans üstü biyokimya eğitimi, hücre ölümü, kalıtsal metabolik hastalıklar, metot validasyonu ve verifikasyonu konularında konuşacaktır.

Ek olarak, kongre bilimsel programında beş de kurs/çalıştay yer almaktadır: Klinik Laboratuvarda Microsoft Excel ve R Uygulamaları, Biyosensörler, Klinik Laboratuvarda Kütle Spektrometri Uygulamaları, Uygulamalı Moleküler Teknikler, Hemostaz Laboratuvarı Yönetimi.

Bilimsel programda her zaman olduğu gibi çok sayıda genç meslektaşımıza sözlü bildiri sunmaları için yer açılacaktır. Kongreye bir bildiri sunarak katılan çok sayıda genç meslektaşımıza burs imkanı da sağlanacaktır.

Tüm bildiriler SCI-E kapsamında yer alan Turkish Journal of Biochemistry’de yayımlanacaktır.

Kongre kapsamında, özellikle Erzurum’un yerel ve tarihi değerlerine yönelik zengin bir sosyal program da hazırlanmaktadır.

Sizleri, ülkemizde ilk kez düzenlenen ve Atatürk Üniversitesi'nin ev sahipliğinde özellikle doğu komşularımızın da önemli katılım göstereceği bu uluslararası kongrenin zengin bilimsel ve sosyal programını paylaşmaya davet ediyoruz.