Türkiye Sutopu Finalleri, Yakın Doğu Üniversitesi’nde Yapılıyor
Eklenme Tarihi: 14 Temmuz 2016, 11:10
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 09:51
TC Su Topu Finalleri Yakın Doğu Üniversitesi'nde Yapılıyor

Kadınlar 1.Lig Finalleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde...

09 Nisan'da start alan Kadınlar 1.Lig heyecanı 16 - 17 Temmuz 2016 tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin başkenti Lefkoşa'da, Yakın Doğu Üniversitesi Kapalı Yüzme Havuzunda oynanacak Final Müsabakalarıyla sona erecek.

8 Kulübün mücadele ettiği Kadınlar 1.Lig'de bu sezon müsabakalar Tek Devreli Lig usulüne göre 2 bölüm halinde oynandı. Oluşan sıralamaya göre ise ilk 4 takım Final Grubunda yer alma hakkı kazandı. Final Grubunda yer alan Galatasaray Spor Kulübü, Ege Su Sporları Tenis İhtisas Kulübü, Adalar Su Sporları Kulübü ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Spor Kulübü ekipleri arasında oynanacak müsabakalar sonucunda 2015-2016 sezonu Kadınlar 1. Lig Şampiyonu belli olacak.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ev sahipliğinde yapılacak olan Kadınlar 1.Lig Final Grubu 2. Devre Müsabakaları uzun yıllar sonra ilk defa KKTC'de gerçekleştirilecek olan ve ilk uluslararası Sutopu Faaliyeti olması açısından da önem taşıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti'nin desteğini esirgemediği faaliyet; bu tür müsabakalarla ve ileriki dönemlerde yapılacak olan kamp ve eğitim çalışmalarıyla Sutopunu Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde' yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Başkenti Lefkoşa'da Yakın Doğu Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek ve 16 - 17 Temmuz 2016 tarihlerinde oynanacak Kadınlar 1. Lig Final Grubu Müsabakalarının 17 Temmuz 2016 Pazar günü saat 13.00'de oynanacak Final müsabakası NTVSPOR ekranlarında Canlı olarak yayınlanacaktır.