Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde Yedinci Hafta… Yakın Doğu Üniversitesi BOTAŞ’ı Konuk Ediyor…
Eklenme Tarihi: 10 Aralık 2016, 15:10
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 09:44
Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde Yedinci Hafta... Yakın Doğu Üniversitesi BOTAŞ’ı Konuk Ediyor...

FIBA Kadınlar Avrupa Kupası’nda adım adım yenilgisiz ilerleyen ve Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde üçüncü sırada bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ligin yedinci haftasında BOTAŞ Spor Kulübü’nü ağırlayacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, maç, 11 Aralık 2016 Pazar günü, saat 16:00’da İstanbul Caferağa Spor Salonu’nda oynanacak.

Kurduğu güçlü kadro ile bugüne kadar hem Avrupa’da hem de Türkiye liginde iyi basketbol oynayarak maçlar kazanan Yakın Doğu Üniversitesi, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde iki mağlubiyet ile üçüncü sırada bulunuyor.

Türkiye Kadınlar Basketbol Liginde Yedinci Hafta... Yakın Doğu Üniversitesi BOTAŞ’ı Konuk Ediyor...

KALAYCIOĞLU: “Oynadığımız İyi Basketbolumuzu Sahaya Yansıtmaya Devam Edeceğiz...”

BOTAŞ karşılaşmasını değerlendiren Yakın Doğu Üniversitesi Başantrenörü Zafer KALAYCIOĞLU, her topa baskı yaparak sahalarında oynayacakları maçı kazanmak istediklerini söyledi. Yoğun bir maç rotasyonunda olduklarını ifade eden Başantrenör KALAYCIOĞLU, EuroCup’ta Slovakya deplasmanından dönerek maça çıkacaklarını dolaysıyla yol yorgunu olacaklarını anlattı. KALAYCIOĞLU, “EruoCup’ın beşinci maçında Slovak Good Angels Kosice’ye konuk olduk. Başarılı ve mutluluk verici bir galibiyet ile ayrıldık. Arka arkaya oynadığımız maçlar ve yolculuklar bizi yıpratıyor ancak geniş rotasyonumuz nedeni ile bu yorgunluğu aşmaya çalışıyoruz. Botaş ligin iyi basketbol oynayan takımlarından bir tanesi. Sims’in kadroya katılması ile birlikte iyi bir ivme yakalayarak arka arkaya iki galibiyet aldılar. Çok çekişmeli ve mücadele yönü yüksek bir karşılaşma olacağı kesin. Bu nedenle her topun değerini çok iyi bilerek ve çok iyi bir savunma anlayışı ile mücadele edeceğiz.Her zamanki gibi kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız ve izleyenlere güzel bir basketbol seyrettireceğiz” dedi.