Tıp Öğrencileri Yakın Doğu Üniversitesi’nde Bir Araya Geliyor
Eklenme Tarihi: 12 Ekim 2017, 11:11
Son Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2022, 13:40

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde eğitimini sürdüren Tıp Fakültesi öğrencilerini Ulusal ve Uluslararası platformlarda temsil etmek amacıyla Yakın Doğu Üniversitesi öncülüğünde kurulan Kuzey Kıbrıs Tıp Öğrencileri Birliği ilk Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştiriyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, toplantının 14-15 Ekim 2017 tarihleri arasında Yakın Doğu Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirileceği belirtildi.

İki gün sürecek olan Genel Kurul’un açılış programı 14 Ekim Cumartesi günü saat 09.30’da Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi B 101 numaralı salonda yapılacak.

Geleceğin Hekimleri Olma Yolunda  Birlik Adına Çalışmalar Yapılıyor…
Türkiye ve Ürdün’den eğitimcilerin yer alacağı Genel Kurul’da; “Öğrenci Temsiliyeti”, “Sunum Becerileri”, “İnsan Hakları Bildirgesi”, “Sivil Toplum ve Gönüllülük”, “Proje Yönetimi” ve “Liderlik ve Yaratıcılık” gibi birlik işleyişinin temel yapı taşı olan konular işlenecek.

Bünyesinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden 3 üniversitenin 1000’i aşkın tıp fakültesi öğrencisini temsil eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tıp Öğrenci Birliği’nin düzenlediği toplantıda, 2017-2018 dönemi Kuzey Kıbrıs Tıp Öğrencileri Birliği yeni yürütme kurulunun belirlenmesi için seçim gerçekleştirilecek.

Kuzey Kıbrıs Tıp Öğrencileri Birliği, Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği’nin 2017 yılında başlattığı girişimler sonucunda kurulmuş; bu süreç içerisinde Girne Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği’nden gönüllülerle birlikte birliğin temel yapısı tamamlanmıştır. Birlik, geçtiğimiz Ağustos ayında Uluslararası Tıp Öğrencileri Birliği’nin Tanzanya’da gerçekleştirdiği toplantıda oybirliği ile Dünya Tıp Öğrencileri Birlikleri Federasyonu’nu üyeliğine kabul edildi.