Tarihi Map2heal Anlaşması Londra’da Akredite Edildi
Eklenme Tarihi: 08 Kasım 2016, 21:47
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 13:22
Tarihi Map2heal Anlaşması Londra’da Akredite Edildi

Kısa bir süre önce Turizm ve Çevre Bakanı Fikri ATAOĞLU, Dünya Sağlık Turizmi Kurucu Başkanı Emin ÇAKMAK ve Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Kurucu Başkanı Ahmet SAVAŞAN’ın Ankara’da imzladığı ve KKTC’deki hekimler ile sağlık kuruluşlarının uluslararası platforumda tanınmasını sağlayacak Map2heal sistemi tarafından ilk olarak YDÜ Hastanesi ve hekimlerinin akredite edildiği Londra WTM fuarında Dünya’ya duyuruldu.

ATAOĞLU: KKTC 87 Ülke’den Sağlık Turisti Alacak…

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; yüzseksen ülkeden elli binin üzerinde turizm profesyonelini biraraya getirerek WTM Uluslararası Turizm Fuarı’nda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ilk olarak YDÜ Hastanesi ve hekimlerinin, 87 ülke, 148 ofisi birbirine on-line bağlayan Map2heal sistemi tarafından akredite edildiğinin Dünya’ya duyurulduğu bildirildi.

ATAOĞLU: Akreditasyon İlk Olarak On Kuruluşa Genişletilecek…

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) projesi olarak hayata geçirilen ve Dünya’da Sağlık Turizmi’nin gelişmesi için tarihi bir adım olarak nitelendirilen Map2heal sistemine KKTC’de ilk olarak YDÜ Hastanesi’nin akredite edildiğini söyleyen Turizm ve Çevre Bakanı ATAOĞLU, önümüzdeki haftalarda ona yakın tüp bebek merkezi ve özel hastanenin de sistem tarafından akredite edileceğinin müjdesini verdi. Dünya Sağlık Turizmi Kurucu Başkanı Emin ÇAKMAK’ın da katılımı ile KKTC’de gerçekleştirilecek törenle akredite edilecek sağlık kuruluşlarının Map2hel sistemine dahil edileceğini söyleyen ATAOĞLU, bu sayede KKTC’de Sağlık Turizmi’nin büyük bir ivme kazanacağına vurgu yaptı.

Tarihi Map2heal Anlaşması Londra’da Akredite Edildi

ÇAKMAK: KKTC, Sağlık Turizmi Pazarından Hak Ettiği Payı Alabilecek…

Sistemin sağlık turistleri yanısıra, doktorlar ile daha kolay iletişime geçilebilmesini, etkin hasta takibi, tetkik gönderme gibi konularda çok büyük avantajlar sunduğunu vurgulayan Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Kurucu Başkanı Emin ÇAKMAK, KKTC’nin bu sistem sayesinde Sağlık Turizmi pazarından hak ettiği payı alabileceğini söyledi.

SAVAŞAN: Map2heal Sağlık Turizmi’nin Gelişmesi Yolunda Dönüm Noktası.…

Dünya’da Sağlık Turizmi’nin gelişmesine büyük katkı yapacağına inanılan Map2heal sistemine YDÜ Hastanesi’nden sonra, Dr. Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesi’nin ve ardından da hazırlığını tamamlayan diğer özel sağlık kuruluşlarının akredite edilecek olmasının KKTC’de Sağlık Turizmi’nin gelişmesi yolunda önemli bir dönüm noktası olduğuna işaret eden YDÜ Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Turizm İşletmeleri Genel Müdürü Ahmet SAVAŞAN, bu sistem sayesinde Kuzey Kıbrıs’ın Dünya’nın her yerinden daha fazla turist hasta tarafından tercih edileceğini söyledi. Hastaların sistem ile bulundukları yerden gidecekleri şehirdeki doktorları ve hastaneleri online olarak seçebileceklerini belirten SAVAŞAN, hastaların sağlık sigortalarının nerede geçerli olduğunu görebileceklerini ve sorularına kendi dillerinde yanıt alabileceklerini de sözlerine ekledi.