Sivas Belediyesi ve Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel’i Ziyaret Etti
Eklenme Tarihi: 17 Mart 2018, 19:01
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 16:04

Sivas Belediyesi ve Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’nden bir heyet, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel’i makamında ziyaret etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Şenol Bektaş ve Prof. Dr. Fahrettin Sadıkoğlu’nun da hazır bulunduğu ziyarete, Sivas Belediye Başkan Yardımcıları Abdurrahim Ceyhan ve Ahmet Özaydın ile Sivas Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği Başkanı Mustafa Hızal başkanlığında bir heyet katıldı.


Doç. Dr. İrfan Günsel; “Sizleri Bunca Yıl Sonra KKTC’de Ağırlamak Mutluluk Verici”
Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan Günsel ise kabulde yaptığı konuşmada; “Sizleri bunca yıl sonra değişmiş bir Kıbrıs’ta ağırlamak mutluluk verici bizler için. 44 yıl önce buraya savaşmak, bir milletin özgürlüğünü tesis etmek için geliyordu gençlerimiz. Bugün ise aynı yaşlardaki gençlerimiz burda tahsil almak, doktor olmak, mühendis olmak için geliyor.” İfadelerini kullandı.

Doç. Dr. Günsel; “yapılanlar 44 yıl önce dökülen kanın, emeğin karşılığında olmuştur. Biz de bu geçen 44 yılda, bu intibaya sahip olmanız için çok çalıştık. Bir eğitim adası oldu KKTC ve kendi ayakları üzerinde durabilen ve dünyaya örnek olacak bir ülke oldu.” İfadelerine yer verdi.

Prof. Dr. Bektaş; “44 Yıl Sonra Ne Kadar Güzel Bir İş Yaptıklarını Göstermek İçin Davet Ettik.”
Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Bektaş; “Bugün Anavatan Sivas’tan Kıbrıs gazilerini ağırlıyoruz. Çok mutluyuz. 44 yıl önce Kıbrıs Barış Harekatı’na komando olarak, er olarak katılan gazilerimizi 44 yıl sonra bugün ne kadar güzel bir iş yaptıklarını göstermek için davet ettik. YDÜ Kampüsünün kurulduğu alan başlı başına 20 temmuz sabahı paraşütlerin indiği bölgeydi. YDÜ olarak bizler son 5 yıldan beri Kıbrıs Gazileri’ni üniversitemizde ve ülkemizde ağırlamak üzere bir proje geliştirdik.” dedi.


Ahmet Özaydın; “Millet Olarak Çok Vefalı Bir Milletiz. Yakın Doğu Üniversitesi’nin Böyle Güzel Bir Projeyi Hayata Geçirmesi Bizleri Çok Mütehassis Etti”
Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ise; “Yakın Doğu Üniversitesi’nin böyle güzel bir projeyi hayata geçirmesi millet olarak, özelde de Sivas olarak bizleri çok mütehassis etti. O dönemde şehit, gazi olanları burda hatırlamak ayrı bir duygu ayrı bir özellik. Çünkü millet olarak çok vefalı bir milletiz. Bugünleri yeniden hatırlamak ve yaşamak adına güzel bir proje. Bundan dolayı gerek mütevelli heyeti başkanına gerek bu projeye katkısı olan Şenol hoca gibi diğer hocalara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel günün anısına Kıbrıs işi lefkara hediye takdimi yaptı. Daha sonra heyet ile anı fotoğrafının çekilmesi ile son buldu.