“Sigara İçmeyi Bırakmak İstiyorsan, Kendini Sevmeyi Öğren”
Eklenme Tarihi: 11 Mart 2018, 13:26
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 15:42

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi Sara Ajabshirchi Osgouei, öğrenci arkadaşlarının sigarayı nasıl bırakabileceklerini saptayabilmek için sigaraya nasıl başladıklarını öğrenmek için çalışma başlattı..

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi öğretim görevlisi Dr. Mehmet İlker Gelişen’in sigara içme ve etkileri konusunda bilgi alarak Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanlığı’nın desteğini aldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Çalış ve Doç. Dr. İlker Etikan danışmanlığında, Sara Ajabshirchi Osgouei bir anket düzenledi. Anket sorularının hazırlanma aşaması ve verilerin istatistiksel değerlendirilmesi Doç. Dr. İlker Etikan’ın danışmanlığında gerçekleştirildi.

Çıkan sonuçta,öğrencilerin birçoğu arkadaş çevresinde başladıklari sigara içme alışkanlığını bırakmaya eğilimli oldukları fakat çevreden kopamadıkları için bu alışkanlıklarına devam ettikleri belirlendi.

Anketten çıkan tüm sonuçlar ise Yakın Doğu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi giriş katında bir panoda sergilenmeye başladı.