Potanın Melekleri EuroCup Beşinci Maçında Good Angels Kosice’ye Konuk Oluyor
Eklenme Tarihi: 07 Aralık 2016, 08:34
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 09:54

EuroCup’ta mücadele ettiği D grubunda 4/4 yaparak grubu lider olarak tamamlamayı garantileyen Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, gruptaki beşinci maçında deplasmanda Good Angels Kosice ile karşılaşacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi’nin Slovak takımına konuk olacağı maç, 8 Aralık 2016 Perşembe Günü City Arena: Kosice, Angels Arena Spor Salonu’nda saat 20:00’de oynanacak.

İlk Maçta 24 Sayılık Fark...

Yakın Doğu Üniversitesi daha önce konuk ettiği ekibi sahasında 70- 46’lık skorla mağlup etmişti. Good Angels Kosice’nin grupta iki galibiyeti iki de mağlubiyeti bulunuyor.

KALAYCIOĞLU: “Zor Maçtan İyi Savunma ile Galip Ayrılmak İstiyoruz...”

Önemli bir maça çıkacakları değerlendirmesinde bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Zafer KALAYCIOĞLU, EuroLeague’te oynayan bir takımı yabana atmamak gerektiğini söyledi. Başantrenör KALAYCIOĞLU, daha önce kendi sahamızda konuk ettiğimiz ekibi iyi bir oyunla skoru ellilerin altında tutarak 70-46’lık skorla mağlup etmiştik. Ancak bu kolay bir maç olacağı anlamına gelmiyor. Onların da hedefi gruptan çıkmak. Başından itibaren iyi savunma yapıp oyunun kontrolünü elimizde tutmamız lazım ki oyunu yönlendirebilelim. EurcoCup’taki hedeflerimiz için bunu yapmak zorundayız. Kosice’nin Euroleague tecrübesini de yabana atmamak lazım. Avrupa’da önemli bir yere sahip ve güçlü bir takım. Ancak biz de güçlü ve iddialı bir takımız. Kupa hedeflerimize ulaşmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah isteklerimizi yerine getireceğiz” şeklinde konuştu.