Pota’da Sekizinci Hafta… Yakın Doğu Üniversitesi Mersin Bşb’yi Konuk Ediyor
Eklenme Tarihi: 02 Aralık 2017, 16:05
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 09:57

FIBA Kadınlar Euroleague’de mücadele ettiği B grubunda Fenerbahçe galibiyeti ile liderlik koltuğuna oturan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin sekizinci haftasında Mersin Büyük Şehir Belediyesi ile karşılaşacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübü’nden yapılan açıklamaya göre karşılaşma, 3 Aralık 2017 Pazar günü Türkiye saati ile 15.00, KKTC saati ile 14:00’da İstanbul Caferağa Spor Salonu’nda oynanacak ve TRT Spordan naklen yayınlanacak.

Zafer Kalaycıoğlu: “ Hazırlıklarımızı Yaptık, Maç Saatini Bekliyoruz…”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu maç ile ilgili yaptığı kısa değerlendirmede, “İyi savunma anlayışımızla sahaya yansıtarak maçı kazanıp Türkiye liginde de başarılı gidişatlarını sürdürmek istiyoruz” dedi.

Mersin ekibinin bu yıl iyi bir kadro kurduğunu ifade eden tecrübeli antrenör Kalaycıoğlu, rakipleri Mersin BŞB için mücadele ettikleri tüm kulvarlarda en iyi noktada olmak için ne gerekiyorsa yapıyorlar değerlendirmesinde bulundu. Mersin BŞB’nin FIBA Eurocup’ta final Türkiye Ligi’nde de ilk beşin içinde yer almayı hedeflediğini belirten Kalaycıoğlu, “Her iki takımında hedefi en iyi yerlerde olmak. Mücadeleyi bırakmayan bir rakiple karşı karşıyayız. Dikkat etmemiz gereken noktaları gözden geçirdik, hazırlıklarımızı rakibimize göre yaptık. Kendi evimizdeki maça konsantre bir şekilde çıkıp saha avantajını kendi lehimize çevirerek galibiyetle ayrılmak istiyoruz. Keyifli bir maç izlettireceğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.