Potada Şampiyon Belli Oluyor… Dev Mücadele Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe
Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 16:24
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 09:59

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı,  Fenerbahçe ile Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisinde şampiyonu belirleyecek serinin son maça çıkıyor.

Sahasındaki ilk iki maçı 78-70 ve 73-67 kazanarak 2-0 öne geçen Yakın Doğu Üniversitesi, son maçta da saha avantajına sahip olacak. Serinin 2-2 eşit olduğu mücadelede son maçı kazanacak takım 2016-2017 şampiyonluğuna ulaşacak ve kupayı müzesine taşıyacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, final serisinin beşinci karşılaşması, 17 Mayıs 2017 Çarşamba günü saat 18:30’da İstanbul Caferağa Spor Salonu’nda oynanacak.

Karşılaşma, TRT Spor ve BRT 2’den canlı olarak yayınlanacak.

Zafer KKALAYCIOĞLU: “Şampiyonluk İçin Zor Bir Mücadele Vereceğiz… Bir Kupa Daha Kazanarak Sezonu Kapatmak İstiyoruz”

Zorlu şampiyonluk mücadelesini değerlendiren Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş antrenörü Zafer KALAYCIOĞLU, “kim daha çok koşarsa o kazanacak” ifadesini kullandı.

Maç saatini beklediklerini dile getiren Baş antrenör KALAYCIOĞLU, “Sezonun son maçını kendi sahamızda oynayacağız. İki takımda tüm gücünü ortaya koyacak. Şimdiye kadar verilen mücadeleler bunu gösterdi.  Her iki takımı da zor ve sert bir şampiyonluk maçı bekliyor” şeklinde konuştu.

“KKTC’ye bir kupa daha göndererek sezonu kapatmak istiyoruz”

Sezon başından itibaren koydukları hedefleri gerçekleştirdiklerini anlatan Zafer KALAYCIOĞLU, son şampiyonluk maçını kazanarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne üçüncü kupayı da göndererek sezonu kapatmak istiyoruz” dedi.

“Oyuncularım bütün maçlarda vazgeçmeden mücadele verdiler. İlk sezonumuzda güzel bir başarı örneği gösterdiler. Her zamanki gibi onlara güveniyorum” diyen tecrübeli antrenör, kendilerini destekleyen taraftarlara da teşekkür etti.