Potada Finale Doğru… Seride Üçüncü Buluşma Beşiktaş – Yakın Doğu Üniversitesi
Date Added: 03 Mayıs 2017, 20:56
Last Updated Date:24 Kasım 2020, 11:01

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde final mücadelesi veren Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ile Beşiktaş,  play off yarı final serisinde üçüncü maçına çıkıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesinin deplasmana gideceği maç, 4 Mayıs 2017 Perşembe günü, saat 18:00’de, Beşiktaş Akatlar Arena da oynanacak. Yakın Doğu Üniversitesi bu maçı da kazanması durumunda finale yükselecek.

Heyecanlı mücadele TRT Türk’ten naklen yayınlanacak.

Yakın Doğu Üniversitesi finale yükselmesi durumunda Galatasaray – Fenerbahçe serisinin kazananı ile finalde mücadele edecek. Üç maç kazananın finale yükseleceği play- off serisinde, Yakın Doğu Üniversitesi Beşiktaş’ı çıktığı iki maçta 76-62 ve 77-76 mağlup ederek seride 2-0 öne geçti.

Zafer KALAYCIOĞLU: “Serinin En Zor Maçı Beşiktaş Engelini Aşarak Finale Kalmak İstiyoruz”

Play off yarı final serisinde Beşiktaş’la oynadıkları maçları değerlendiren Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş antrenörü Zafer Kalaycıoğlu, seriyi tamamlayarak finale kalmak istediklerini söyledi.

Play off’larda hiçbir maçın kolay olmadığını ifade eden Baş antrenör KALAYCIOĞLU, “Beşiktaş bize bunun kolay olmadığını gösterdi. Serinin ikinci maçında 1 sayı ile galip geldik. Rakibimiz yenebiliriz diye düşünebilir. Takım olarak Beşiktaş engelini geçip finale kalmak istiyoruz” dedi.

KALAYCIOĞLU, oyuncularına güvendiğini ve sahada gereğini yapacaklarına inandığının da altını çizdi.