Potada Dev Final Heyecanı Başlıyor…Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe
Eklenme Tarihi: 06 Mayıs 2017, 16:32
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 10:52

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde normal sezonu lider tamamlayan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, playoff finaline rakip olduğu Fenerbahçe ile ilk maçına çıkıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi’nin Fenerbahçe’yi konuk edeceği maç, 7 Mayıs 2017, Pazar günü saat 14:00’de İstanbul Caferağa Spor Salonu’nda oynanacak.

İki takımın lig şampiyonu olmak için serinin ilk maçında vereceği zorlu mücadele, TRT Türk’ten naklen yayınlanacak.

Zafer KALAYCIOĞLU: “Her İki Takımı da Çetin Mental Bir Atmosfer Bekliyor”

Fenerbahçe ile verecekleri final mücadelesini değerlendiren Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş antrenörü Zafer KALAYCIOĞLU, tecrübeli oyunculara sahip her iki takım içinde zorlu bir mücadele olacağını söyledi.

Lig şampiyonu olabilmek için istek ve motivasyon seviyelerinin yüksek olduğunu dile getiren Baş antrenör KALAYCIOĞLU, “İki tane kaliteli ekip final maçına çıkıyor. Sert savunmanın gösterileceği heyecanlı bir basketbol seyrettireceğimizi düşünüyorum. Zor maç olduğunu biliyoruz, hazırlıklarımızı ona göre yaptık. Maçta savunmaya dikkat edeceğiz. Rakip takımdan gelen hamleleri durdurabilir ve hücumda etkili olabilirsek kendi sahamızdaki maçı güzel sonuçla noktalamak istiyoruz. Bunun içinde gereken mücadeleyi vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“Her iki takımda şampiyon olmak istiyor” diyen KALAYCIOĞLU, taraftar desteği ile keyifli bir maç olacağını belirtti ve her iki takıma da başarılar diledi.