Pota ’da Sekizinci Hafta…Yakın Doğu Üniversitesi Mersin BŞB’yi Ağırlıyor
Eklenme Tarihi: 17 Aralık 2016, 12:23
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 09:21

FIBA Kadınlar EuroCup’ta mücadele eden ve grubunu lider tamamlayıp Top 16 eşleşmelerine ikinci sırdan girerek Avrupa Ligi’nde adından söz ettiren Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye kadınlar basketbol Ligi’nin 8.haftasında Mersin Büyükşehir Belediyesi ile karşılaşacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, maç, 18 Aralık 2016 Pazar günü saat 16.00’da İstanbul Caferağa Spor Salonu’nda oynanacak.

Yakın Doğu Üniversitesi-Mersin Büyük Şehir Belediyesi maçı da TRT Spordan naklen yayınlanacak.

Baş antrenör Kalaycıoğlu: “Avrupa Liginde Olduğu Gibi Türkiye Liginde de Başarı Hedefimizi Sürdürüyoruz”…

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Baş antrenörü Zafer Kalaycıoğlu maç ile ilgili yaptığı kısa değerlendirmede, en iyi şekilde mücadele ederek yeni bir galibiyet serisine başlamak istediklerini ifade eden Baş antrenör Kalaycıoğlu, “son iki haftadır beklemediğimiz yenilgiler aldık. Yeni bir galibiyet serisine başlamak istiyoruz. Mersin BŞB ligin önemli takımlarından bir tanesi ve çok iyi bir kadroya sahipler. Onlar da biz de hafta içi yorucu Avrupa kupası maçları oynadık. Sert bir maç olacağını tahmin ediyorum. Biz mücadeleci ve iyi savunma anlayışımızı sahaya yansıtarak maçı kazanmak istiyoruz. Bu maçın bizim açımızdan yeni bir galibiyet serisi başlatmasını hedefliyoruz. Seyircilerin zevk alarak izleyecekleri bir olmasını diliyorum” dedi.