Parlayan Yıldızlar Kanser Hastalarına Umut Oldu
Eklenme Tarihi: 15 Haziran 2017, 13:09
Son Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 14:34

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Tarafından, Kanser Hastalarına Yardım Derneği Yararına Düzenlenen ve Hayatını Müziğe Adamış Değerli Öğretmen Yıldan Birand ile Öğrencileri Tarafından Verilen “Parlayan Yıldızlar Klasik Müzik ve Piyano Konseri”, 12 Haziran, Pazartesi Akşamı, Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Salonu’nda Gerçekleştirildi. 

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Müzik öğretmeni Yıldan Birand ve öğrencilerinin müzik ziyafeti yaşattığı geceye sanatseverlerlerin yanında, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Mehmet SOYKURT, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Sevim ERKMEN, Kanser Hastalarına Yardım Derneği adına Yönetim Kurulu Üyesi Emel AKGÖNÜL ve diğer yetkililerin katıldığı belirtildi.

Üstün yetenekleriyle izleyicilere güzel bir gece yaşatan Zehra TÜRKSEVEN, Sevim AKANSEL, Kazım ULUSALP, Lin GÖRGÜNER, Cafer KUTUP, Melin AVUNDUK, Yiğit ÖZBEYLİ, Derin MAVİLİ, Selin MEHRÜBEOĞLU, Tanem ÖZLER, Lara YÜKSEL, Ada ÖZGİT, Nisan KAYALI, Hüseyin ADEMOĞULLARI, Derin SOYKURT, Çiğdem NAİLER, Ali TÜMER, Salih KUTUP, Mısra HALİTOĞLU, Tülay ÖZLER, Derviş DERYALI, Tuna ARKIN ve Gülay FIRATLI’ya öğretmenleri Yıldan Birand da söylediği şarkılarla eşlik etti.

Uzm. Dr. Sevim ERKMEN;  “Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Kanser Tanı ve Tedavi Merkezi, Dünya ile Bütünleşerek Çalışmalarına Devam Ediyor”

Konser programı, gecenin ev sahipliğini üstlenen Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Sevim ERKMEN’in açılış konuşması ile başladı.  Konuşmasında, kanser hastalığının, yüzyılımızın en önemli sağlık sorunu olmaya devam ettiğini, tedavisi ise uzun, meşakkatli, büyük sabır ve özveri gerektirdiğini vurgulayan Uzm. Dr. ERKMEN, dünya standartlarında teknolojik donanıma sahip, güçlü akademik kadronun biraraya geldiği, kanserin tanı ve tedavisine ilişkin tüm branşların yer aldığı, hastaya uygulanacak yöntemlerin doktorların oluşturduğu konsey tarafından multidisipliner bir yaklaşımla belirlendiği Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Kanser Tanı ve Tedavi Merkezi’nin, Dünya ile bütünleşerek çalışmalarına devam ettiğini ifade etti.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi olarak ülke insanına dünya standartlarında sağlık hizmeti ve koruyucu hekimlik hizmetleri vermenin yanında, sosyal sorumluluk projelerinde görev almayı da büyük bir heyecan ve zevkle yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başhekim Uzm. Dr. Sevim ERKMEN şöyle devam etti; “Müzik, insanların hayatında ve ruh sağlığında önemli bir yer tutuyor ve uzun yıllardan beri bazı hastalıkların tedavisinde müzikoterapi uygulanabiliyor.  Bu akşam sosyal sorumluluk bilinci ile bizlere unutamayacağımız kadar güzel bir akşam yaşatacak olan saygıdeğer müzik öğretmeni Yıldan Birand ve genç yetenekleri şimdiden kutluyor, başarılarının devamını diliyor ve sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Uzm. Dr. Sevim ERKMEN;  “Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin Yürütmekte Olduğu ve Geleneksel Hale Gelen Sosyal Sorumluluk Projelerinden Biri de, Thalassaemia Derneği Yararına Düzenlenen Kan Bağışı Kampanyalarıdır”

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin yürütmekte olduğu ve geleneksel hale gelen sosyal sorumluluk projelerinden birinin de kan bağışı kampanyaları olduğunu hatırlatan Başhekim Uzm. Dr. Sevim ERKMEN, KKTC Uluslararası Fuarı ve Güzelyurt Portakal Festivali gibi etkinliklerde, Thalassaemia Derneği için kan bağışı kampanyaları düzenlendiğini de ifade etti. Başhekim Uzm. Dr. Sevim ERKMEN şöyle devam etti; “Thalassaemia Derneği yararına düzenlediğimiz kan bağışı kampanyası bu yıl 3. kez gerçekleştirilmektedir.  Bu yıl 9 - 18 Haziran tarihleri arasında 41. KKTC Uluslararası Fuarı ve 30 haziran -9 Temmuz tarihleri arasında ise 40. Güzelyurt Portakal Festivali yapılacaktır. 18 - 60 yaş arası sağlıklı kişiler rahatlıkla kan verebilirler.  Gönüllü kan güvenli kandır ve birgün hepimizin de ihtiyacı olabilir.  Bu nedenle etrafımızı teşvik edelim bir ünite kan verip birçok hayat kurtaralım”.

Emel AKGÖNÜL “Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Her Zaman İçin Kapılarını Ardına Kadar Kanser Hastalarına Yardım Derneği’ne Açmıştır”

Kanser Hastalarına Yardım Derneği adına söz alan Emel AKGÖNÜL ise konuşmasında, Kanser Hastalarına Yardım Derneği’nin, kuruluşundan bu yana hastalara destek olma çabası içinde olduğunu, günümüzde kanser hastalığının tüm hanelere girmesi dolayısıyla dernek imkanlarının çok üzerinde hasta sayısı ile karşı karşıya kalındığını ifade etti.  Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin her zaman için kapılarını ardına kadar derneğe açtığını söyleyen Emel AKGÖNÜL, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne müteşekkir olduklarını belirtti.  Emel AKGÖNÜL şöyle devam etti; “Halkımızdan gördüğümüz ilgi, destek ve yardım çok büyük. Derneğimize yardım amaçlı organizasyon teklifiyle gelen herkese kapımız açık.  Dayanışmaya, yardımlaşmaya ve sevgiye ihtiyaç duyduğumuz bu Ramazan ayında, Yıldan Birand hanımefendi ve öğrencilerinin sunduğu bu olanak bizi çok duygulandırdı.  Saygıdeğer Yıldan BİRAND’a ve genç yeteneklerimize ayrıca teşekkürlerimizi sunarız”.

Parlayan Yıldızlar Klasik Müzik ve Piyano Konseri, genç yeteneklerin sundukları eserler ve Yıldan Birand’ın öğrencileri ile birlikte seslendirdiği parçaların ardından, plaket ve teşekkür belgelerinin takdimi ile sona erdi.