Oryantasyon Günleri Başladı
Eklenme Tarihi: 12 Ağustos 2016, 15:38
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 08:33
Oryantasyon Günleri Başladı

Yakın Doğu Üniversitesi oryantasyon günleri başladı….

Yakın Doğu Üniversitesi’nin, 2016-2017 öğretim yılında Yakın Doğu Üniversitesi’ni tercih ederek, kayıt yaptıran yeni öğrencilere yönelik düzenlediği “Geleneksel Oryantasyon Günleri” etkinliği başladı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, yeni öğrenci ve velilerine hoş geldiniz demek, onlarla sıcak bir ilk temas sağlamak ve temel konularda bilgi aktarımında bulunmak, ülkemizi tanıtmak ve öğrencilerin üniversite yaşamına geçiş sürecinde destek olmak amacıyla düzenlenen “Oryantasyon, Karşılama ve Yerleştirme” günlerinin bu yıl 8 Ağustos-1 Ekim 2016 tarihleri arasında düzenlendiği bilgisi verildi.

Açıklamada, öğrenciler arasında kaynaşmayı da hedefleyen Oryantasyon günleri içerisinde,Yakın Doğu Üniversitesi’nin öğrencilerine sunduğu hizmetler ve sağladığı olanaklarla, öğrencilerin her türlü hak ve sorumlulukları hakkında yoğun bilgilendirmeler yapılacağı belirtildi.

Oryantasyon Günleri, yeni öğrencilere Kuzey Kıbrıs’ı ve Yakın Doğu Üniversitesi’ni tanıma fırsatı sunuyor

Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı tarafından hazırlanan Oryantasyon Günleri süresince, Yakın Doğu Üniversitesi’nin yeni öğrencileri, kendileri için düzenlenen çeşitli sosyal, sportif, kültürel etkinliklere katılma; fakülteler ve bölümlerle ilgili temel bilgileri edinme; öğretim üyeleri, kampüs çalışanları ve yeni arkadaşlarla tanışıp kaynaşma şansına da sahip olacaklar. Program çerçevesinde gerçekleştirilecek olan kültür turlarında tecrübeli rehberler ve deneyimli öğrenciler eşliğinde ülkemizin değişik şehirlerine geziler düzenlenerek, ülkemiz yeni öğrencilere tanıtılacak.

Oryantasyon günleri çerçevesinde düzenlenecek seminerler programı içerisinde ise 23 Eylül’de Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Dekanı Doç. Dr. Dudu Özkum YAVUZ ‘Yakın Doğu’da Hayat’ ile ilgili açılış konuşmasını yapacak. Seminerde ayrıca Üniveriste Genel Sekreteri Yard. Doç. Dr. Yeter TABUR ile Tanıtım Ofisi Müdürü Mahmut ÇELİK ise Yakın Doğu Üniversitesi’nin öğrencilere sunduğu hizmetler ve sağladığı olanaklarla, öğrencilerin her türlü hak ve sorumlulukları hakkında yoğun bilgilendirmede bulunacak. 30 Eylül tarihinde de ‘Üniversite Hayatına İlk Adım ve Kültür Şoku’ konulu seminer verilecek.

Yakın Doğu Üniversitesi 2016-2017 Akademik Yılı Oryantasyon Programı, 1 Ekim 2016 tarihinde düzenlenecek olan “YDÜ ‘ye Hoş Geldiniz Festivali’ ile görkemli bir şekilde sona erecek.