Nevena JOVANOVIC de Yakın Doğu Üniversitesi’ne İmzayı Attı
Eklenme Tarihi: 09 Eylül 2016, 17:02
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 16:21
Nevena Jovanovic De Yakın Doğu Üniversitesi’ne İmzayı Attı

Geçtiğimiz sezon Edirne Belediyesi Edirne Spor forması giyen Sırp Milli oyuncu Nevena JOVANOVİC düzenlenen imza töreniyle Yakın Doğu Üniversitesi’ne katıldı. Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde ilk defa geçen yıl Edirne Belediyesi Edirne Spor formasıyla hem ligde hem de Eurocup’ta mücadele eden JOVANOVİC başarılı ve istikrarlı bir sezon geçirdi.

Sırbistan Milli Takımı ile Rio Olimpiyat Oyunlarında Yer Aldı

Sırbistan Milli Takımı’nın 2016 Rio Yaz Olimpiyatları kadrosunda yer alan oyuncu 1990 doğumlu, 1.82 boyunda ve kısa forvet pozisyonunda oynamaktadır. Kariyerinde ülkesinin çeşitli takımlarında mücadele eden ve daha sonra Macaristan liginin yolunu tutan JOVANOVİC son olarak Türkiye Kadınlar Kadınlar Basketbol Ligi’nde Edirne Belediyesi Edirne Spor formasıyla 11.9 sayı, 5.5 ribaunt ve 2.9 asist ortalamalarıyla oynadı. Aynı yıl takımının Eurocup maçlarında da forma giyen JOVANOVİC Eurocup’ta ise 13.6 sayı, 7.4 ribaunt ve 2.6 asist ortalamalarıyla mücadele etti.

Nevena Jovanovic De Yakın Doğu Üniversitesi’ne İmzayı Attı

Kasım GÜNGÖR: JOVANOVİC ile Birlikte Rotasyonumuz Derinleşti

Yüksek şut yüzdesi ve pozisyonuna göre çok yönlü oyunuyla dikkat çeken JOVANOVİC transferi hakkında konuşan Yakın Doğu Üniversitesi Yönetim Kurulu Üyesi Kasım GÜNGÖR transfer için “Önümüzdeki sezon bizim için çok büyük hedeflerin olduğu bir sezon. Bu büyük hedefler ise bildiğiniz gibi üç farklı kulvarı kapsıyor. Mücadele ettiğimiz bu farklı kulvarlarda çok geniş bir rotasyona ve kadroya ihtiyacımız var. Nevena JOVANOVİC geçtiğimiz sezonu başarılı bir şekilde tamamladı. Avrupa basketbolunu yakından tanıyan bir oyuncu. Kendisi Sırbistan Milli Takımı ile çok ciddi tecrübe kazanmış, Rio Olimpiyat oyunlarında mücadele etmiş ve madalya kazanmış bir oyuncu. Önümüzdeki sezon tüm kulvarlarda yararlanacağımız JOVANOVİC transferinin hayırlı olmasını diler, kendisine sakatlıksız ve başarılı bir sezon temenni ederim” dedi.

Nevena JOVANOVİC: Bu kadar kaliteli bir organizasyonun içinde bulunmak büyük şans.

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Nevena JOVANOVİC, “Gelen teklifi değerlendirerek Yakın Doğu Üniversitesi ailesine katıldım. Bu kararımdan dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek isterim. Öncelikle beni bu ailenin bir parçası yapan Yakın Doğu Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Işık EYİGÜNGÖR’e ve Yönetim Kurulu üyelerimize çok teşekkür ederim. Bu sezon son derece güçlü bir kadro olmamıza rağmen biliyorum ki hedeflerimize ulaşmamız çok zorlu olacak. Takım arkadaşlarımla birlikte önümüzdeki sezonda bizden beklenilenleri gerçekleştireceğimizden hiç şüphem yok. Bu kadar kaliteli bir organizasyonun içinde bulunmak buradaki herkes için büyük şans. Şimdiden tüm takımımıza başarılı sezonlar diliyorum” dedi.