Dorana’dan Tatil Fırsatı-1
Eklenme Tarihi: 17 Şubat 2016, 14:12
Son Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2020, 10:29

ROMA TURU 14-17 Temmuz

1. GÜN / İSTANBUL(SABİHA GÖKÇEN) - ROMA

Ercan Havalimanından Pegasus Havayolları 06:00 kalkışlı uçağımız ile Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden bağlantılı olarak 11:50’de Roma’ya uçuş. Yerel saat ile 13:40’ta Roma’ya varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobüslerimiz ve rehberimiz eşliğinde Roma şehir turuna başlıyoruz Dünya tarihinin ve İtalya'nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında Vatikan ve St. Pietro Katedrali, Venedik Meydanı, Piazza Republica, Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Roma'nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu, Aşk çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri panoramik olarak görülecektir. Tur bitiminde otele transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam arzu edenler ile ekstra düzenlenecek olan Antik Roma tarzı yemekli, eğlenceli gece Roma gezisine katılabilirler. Bu turumuzda öncelikle yemek yenilecek olan restaurantımızda alınacak akşam yemeği sonrası, 7 tepe üzerine kurulu Roma’nın en romantik ve en güzel tepelerinden biri olan Giannicolo tepesine cıkıyoruz, burada eşsiz Roma manzarasını izledikten sonra otobüsümüzle Romanın en tarihi semtlerinden biri olan birbirinden farklı güzel restorantların ve barların olduğu trastevere bölgesini ziyaret ediyoruz.Buradan sonra ışıklar içinde Romayı ve Tiber ırmağını seyrederek Navona meydanına varışımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize dönüş. Geceleme otelimizde. Antik Roma tarzı yemekli, eğlenceli Roma Gece Turu: 55 € (Kişibaşı)

2. GÜN / ROMA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde düzenlenecek olan ekstra Napoli & Pompei turuna katılabilirler. Pompei Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinde bu yana olduğu gibi kalan antik şehirlerden biridir. Vezüv yanardağının getirdiği çamur ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış gibi gözüken insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Pompei turundan sonra bir liman kenti olan Napoli’de yapacağımız panoramik şehir turu sonrası otelimize transfer.Geceleme otelimizde. Napoli-Pompei turu: 85 € ( Kişi başı)

3. GÜN / ROMA

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz ve özel araçlarımız eşliğinde düzenlenecek olan ekstra Dağ köyleri Castel Gondolfo ve Nemi turu ve Castelli Romani Outelet alışveriş turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı Papa’nın yazlık sarayının bulunduğu Castel Gondolfo. Ardından Roma yakınlarında ki bir göl kıyısında olan ve İtalyan zenginlerinin de evlerinin bulunduğu Nemi köyüne gidiyoruz. Bölgenin meşhur dağ çileklerinden yapılmış turtalarımızı yedikten sonra serbest zamanımızda köyde gezerek dağ çileklerinden yapılmış birçok üründen satın alma fırsatı buluyoruz. Ardından Roma’nın dışındaki İtalya’nın en büyük Outlet’ine giderek ucuz alışverişin keyfini çıkarıyoruz. Geceleme otelimizde. Castel Gondolfo ve Nemi turu ve Castelli Romani Outelet alışveriş turu: 45€ (kişi başı)

4. GÜN / ROMA - İSTANBUL

Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Toplanma ve havalimanına transfer. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile saat 14:40'da İstanbul’a hareket. Saat 18:15'da İstanbul'a varış ve ardından 21:10 kalkışlı Ercan uçağına geçiş. 22:45’te Ercan’a varışımızın ardından turumuzun sonu.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER;


  • Ercan- İstanbul Sabiha Gökçen- Roma- İstanbul Sabiha Gökçen–Ercan arası uçak bileti

  • 4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama

  • Panoramik Roma şehir turu

  • Profesyonel rehberlik hizmetleri

  • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)

  • Kdv Dahildir


FİYATA DAHİL OLAMAYAN HİZMETLER;

  • Şahsi harcamalar

  • Müze Ve ören yerleri giriş ücretleri (Istege Baglı)

  • 30.000 € teminatlı seyahat sigortası ( 15 Euro ) (Istege Baglı) 65 yaş üzeri (30 Euro)

  • Programda belirtilen ekstra turlar (Isteğe Baglı)