Mimari Formlardan Seramik Sergisi
Eklenme Tarihi: 30 Aralık 2015, 17:17
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:55

Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık Bölümü ve Mimarlık bölümü öğrencilerinin 2014-2015 Güz ve Bahar dönemlerinde Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinden seçmeli olarak aldıkları Seramik dersinde ürettikleri toplam 45 çalışma geçen hafta YDÜ Mimarlık Fakültesinin fuaye alanında açılan sergi ile beğeniye sunuldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne açıklamalarda bulunan ders sorumlusu Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim görevlisi Vedia Okutan Gaydeler sergi hakkında şunları söyledi: “Seçmeli seramik dersinde; ünlü mimarların binalarını ve iç mimarların mobilya tasarımlarını öğrencilerimizden seramik küp formlara dönüştürmelerini bekledik. Binalar ve mobilyalar üzerinden soyutlama ve sanatsal sentezler yapmalarını istedik. Bu amaçla kendilerine özgü tasarımlar üretmelerine olanak sağladık, oldukça başarılı da olduk. Sergilemekte olduğumuz çalışmaların hepsi birbirinden güzel. Öğrencilerimizin bir kısmı mezun oldukları için malesef sergiyi göremiyorlar ancak biz onlara görüntüleri ulaştıracağız. Her dönem bu tür çalışmaları sergileyip öğrencilerimizin farklı disiplinlerden ve farklı fakültelerden dersler alarak kendilerini daha da geliştirmelerine yardımcı olmaya devam edeceğiz. Serginin gerçekleşmesine katkıları nedeniyle; YDÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şenol Bektaş ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Uğurcan Akyüz’e öğrencilerim adına teşekkür ederim” dedi.

Sergi açılışında Yakın Doğu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Şenol Bektaş ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Uğurcan Akyüz de birer kısa konuşma yaparak çalışmaları sergilenen öğrencileri tebrik ettiler.

Açıklamada; Şubat ayına kadar açık olacak sergi YDÜ Mimarlık Fakültesinin fuaye alanında mesai saatleri içinde görülebilir.