Milli Oyuncu Simay Karaman Yakın Doğu Üniversitesi’nde
Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2015, 16:55
Son Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 10:22


Sezona Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Basketbolu Geliştirenler Derneği’nde başlayan Türkiye Kadın Basketbol Milli Takımı oyuncusu Simay Karaman Yakın Doğu Üniversitesi’ne transfer oldu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Türkiye kadın basketbolunun en yetenekli oyuncuları arasında gösterilen, kısa forvet pozisyonunda ligin sayılı oyuncuları arasında yer alan 1991 doğumu, 1.82 boyunda olan oyuncu geçtiğimiz sezonu BGD formasıyla 12.2 sayı, 3.5 ribaunt ve 2.2 asist ortalamalarıyla geçirdi. Transferinin ardından açıklamalarda bulunan Simay Karaman, “Yakın Doğu Üniversitesi’ne transfer olmaktan dolayı çok mutluyum. Yakın Doğu Üniversitesi ligin yeni takımı olmasına rağmen, kurduğu kadro, oluşturduğu yapı ve organizasyon ile ligin en saygın camiaları arasındaki yerini şimdiden aldı. Bende Yakın Doğu Ailesi’nin bir parçası olduğum için gurur duyuyorum. Umarım iyi bir sezon geçirerek bana güvenenleri mahcup etmeden takıma maksimum derecede katkı koyarım” dedi.

Transferin ardından açıklamalarda bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Genel Menajeri Erhan Ayaz ”Simay ligin çok değerli oyuncuları arasında yer alıyor. Hem sporculuk yetenekleri hem de karakteriyle bizim oluşturmaya çalıştığımız kulüp yapımıza çok uygun bir oyuncu. Kendisini takımımıza kazandırmaktan dolayı mutluyuz. Büyük hedeflerimizi var ve bu hedeflere ulaşmak adına emin adımlarla ilerliyoruz. Milli takım maçları için verilen aranın ardından zorlu maçlar bizi bekliyor. Oluşturduğumuz kadro gün geçtikçe daha iyi oynuyor. Ligin en iyi ekiplerinden biri olduğumuz rahatlıkla söyleyebilirim. İnanıyorum ki Simay bize çok ciddi katkı koyacak bir transfer olacak” dedi.