Liselerarası Bilgisayarlı Muhasebe Yarışmasında Yakın Doğu Üniversitesinden Jüri Üyesi
Eklenme Tarihi: 15 Haziran 2017, 13:28
Son Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 14:30

Yakın Doğu Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyelerinden Hüseyin BAYKAN, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Öğretim Dairesi Müdürlüğü’nün her yıl düzenlediği ‘Liselerarası Bilgisayarlı Muhasebe Yarışması’ değerlendirme komitesinde yer aldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre,  Hüseyin BAYKAN, Yakın Doğu Üniversitesini Liselerarası Bilgisayarlı Muhasebe Yarışmasındaki jüri üyeliği ile üçüncü kez temsil etmiş oldu.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen yarışmaya bu yıl, Haydarpaşa Ticaret Lisesi, Güzelyurt Meslek Lisesi, Gazimağusa Ticaret Lisesi ve İskele Ticaret lisesinden öğrenci grupları katıldı.

Yarışmalar Öğrencileri Kolektif Gruplarda Çalışmaya Teşvik Ediyor…

Gerçekleştirilen yarışmanın, lise öğrencilerini kolektif çalışma gruplarında görev almaları bakımından teşvik ettiğine işaret eden Öğr. Gör. Hüseyin BAYKAN, bu tür faaliyetlere katılımın öğrencilerin derslerde edindikleri bilgi ve yeteneği de ortaya çıkardığına vurgu yaptı.

BAYKAN, her yıl geleneksel olarak düzenlenen yarışmada öğretim uzmanı Şebnem PEKDOĞAN’ın büyük emeği geçtiğini ifade etti.