Lise Öğrencileri Yakın Doğu Üniversitesinde Sinema ve Tiyatro Sanatçısı Hakan Bilgin İle Hayata Gülümsedi
Eklenme Tarihi: 08 Nisan 2017, 14:33
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 13:37

Yakın Doğu Üniversitesi Tanıtım Merkezi, lise son sınıflara yönelik Sinema ve Tiyatro oyuncusu Hakan BİLGİN ile “Farkındalığın Fark Edilişi” konulu motivasyon semineri ve söyleşisi düzenledi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde iki oturumda gerçekleşen motivasyon seminerine, 16 okuldan 1000’den fazla öğrencinin katıldığı belirtildi. Okul müdürleri, öğretmenleri ve üniversite yetkililerinin de katıldığı etkinliğe öğrencilerin ilgisi büyük oldu.

Kendin Olma, Farkındalık ve Gülümsemenin Önemine Dikkat Çekildi…

"Farkındalığın Fark Edilişi" seminerinde, Tiyatro ve Sinema Sanatçısı Hakan BİLGİN, öğrencilere; ön yargılarından kurtulmalarını, kendilerine değer vermelerini ve en önemlisi sabah kalktıklarında gülümsemelerini anlattı.

Söyleşi boyunca ön yargılar üzerinde duran Bilgin, güne pozitif başlamanın önemine dikkat çekerek, Özgüven ile kendini fark etmeye özen gösterilmesi uyarısında bulundu. Öğrencilere eşsiz biri olarak doğduklarını ve kopya bireyler olmamalarını örnekleyerek öğütleyen BİLGİN, “ kendi yolunuzda yürüyün” diyerek öğrencilerin kendi güçlerinin farkında olmalarına çağrıda bulundu.

Farkındalık üzerine gerçekleşen konuşmanın ardından Hakan Bilgin, öğrencilerin sorularını cevaplayarak, öğrencilerle selfie çektirdi.

En Güzel Gülümseyenler Seçildi…

Hakan Bilgin'le "Farkındalığın Fark Edilişi" semineri kapmasında sosyal medya hesapları üzerinden uygulanan #gülümsesenyeter hashtagiyle çekilerek paylaşılan fotoğraflarda seminere katılan bir grup öğrenci en güzel gülen arkadaşlar olarak seçildi.