Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü “Türk Sineması Günleri” Yakın Doğu Üniversitesi’nin Ev Sahipliğinde Düzenleniyor
Eklenme Tarihi: 28 Ekim 2016, 14:57
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 13:55
Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü “Türk Sineması Günleri” Yakın Doğu Üniversitesi'nin Ev Sahipliğinde Düzenleniyor

Türk Sinemasının Dev İsimlerinden Hülya KÖÇYİĞİT Yakın Doğu Üniversitesi'nde Hayranlarıyla Buluşacak

Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü kültür sanat faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Enstitü 1-4 Kasım tarihlerinde Türk sinemasının “Dört Yapraklı Yoncası” olarak bilinen isimlerden Türk Sinemasının ünlü ismi Hülya KOÇYİĞİT’i ve son dönem Türk Sinemasının uluslararası alanda ödüllü yönetmeni Emin ALPER’i Yakın Doğu Üniversitesi'nde misafir etmeye hazırlanıyor.

Lefkoşa Yunus Emre Enstitüsü “Türk Sineması Günleri” Yakın Doğu Üniversitesi'nin Ev Sahipliğinde Düzenleniyor

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Türk Sinemasının unutulmaz dev isimlerinden Hülya KOÇYİĞİT, 1 Kasım Salı günü saat 19:00’da Yakın Doğu Üniversitesi Kütüphanesi Salon 4’te sevenleriyle bir araya gelecek. 4 Kasım Cuma günü ise “Abluka” ve “Tepenin Ardı” gibi filmleriyle adından söz ettiren Emin ALPER’in söyleşisi yine Yakın Doğu Üniversitesi Kütüphanesi Salon 2’de gerçekleştirilecek.

Etkinlik kapsamında 1 Kasım Salı günü YDÜ İletişim Fakültesi Turuncu Salon’da 13:00’da “Susuz Yaz” 15:00’da “Derman” ve 17:00’da “Kurbağalar” filmlerinin gösterimi, 4 Kasım Cuma günü ise 14:30’da “Tepenin Ardı” ve 16:30’da “Abluka” filmlerinin gösterimleri yapılacaktır. Etkinliklere katılım ücretsiz olup tüm halkımız davetlidir.