“Kürk Mantolu Şarkılar” Lefkoşa ve Gazimağusa’da Ayakta Alkışlandı
Eklenme Tarihi: 31 Mart 2016, 13:52
Son Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 14:35
“Kürk Mantolu Şarkılar” Lefkoşa ve Gazimağusa'da Ayakta Alkışlandı

Türk Edebiyatı’nın önemli isimlerinde Sabahattin Ali’nin şiir ve şiirlerinden oluşan “Kürk Mantolu Şarkılar” dinletisi Yakın Doğu Üniversitesi'nde seyircisi ile buluştu.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Dünya Tiyatro günü seyirci karşısına çıkan Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi “Tiyatro Bölümü” öğrencileri, Türk Edebiyatı’nın önemli isimlerinde Sabahattin Ali’nin şiir ve şiirlerinden oluşan şarkılarla kalabalık bir izleyici gurubuna  duygulu dakikalar yaşattı.

Turne Buğday Camii 29-3-2016

Sabahattin Ali’nin şiirlerinden oluşan “Kürk Mantolu Şarkılar” dinletisi oyun sonunda ayakta alkışlanan  öğrenciler daha sonra Gazimağusa Turnesi ile bu etkinliği perçinleyerek G.Mağusa seyircisinin ayağına götürdü.

Mağusa Buğday Camii’de Gazimağusa seyircisine de sunulan Sabahattin Ali’nin şiirlerinden oluşan “Kürk Mantolu Şarkılar” kalabalık bir izleyici grubuna  sunulan etkinlik çok beğenilerek ayakta alkışlandı.”Kürk Mantolu Şarkılar” dinletisi turne programına ücretsiz olarak devam edileceği de belirtildi.