Koç Alper Durur ve Oyuncular Beşiktaş Maçını Değerlendirdi
Eklenme Tarihi: 04 Kasım 2015, 10:11
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:11

· Beşiktaş’ı Mağlup Eden Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Koçu Alper Durur ve Oyuncular Karşılaşmayı Değerlendirdi

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Süper Ligin 3. Haftasında Beşiktaş ile karşılaştı ve sahadan 77-62 skorla galip ayrıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, maçtan sonra değerlendirmelerde bulunan Koç Alper Durur ile oyunculardan Hülya Özkan, Lucie Melek ve Ana Dabovic şunları söyledi;

Koç Alper Durur “Beşiktaş’ın ilk iki maçından mağlup ayrılmasından dolayı bizim karşımıza konsantrasyonu yüksek şekilde çıkacağını biliyorduk ve nitekim de ilk periyodu rakibimiz önde bitirdi. İkinci periyottan itibaren oyundaki ağırlığımızı hissettirmeye başladık. Maçın üçüncü periyoduyla birlikte hücum tempomuz istenen seviye geldi ve rakibimizi 15 sayı fark ile mağlup ettik.Özellikle ikinci yarı iyi bir oyun sergiledik” dedi.

Oyunculardan Hülya Özkan da, “Bizim için çok önemli bir maçtı. Beşiktaş ligin iyi kadroya sahip takımlarından biri. Maça tutuk başlasakta sonradan istediğimiz oyunu oynamayı başardık. Beşiktaş gibi Türkiye’nin en büyük camialarından biri karşısında galip geldiğimiz için çok mutluyuz” dedi.

Oyun Kurucu Lucie Melek’te “Lige verilecek araya kadar oynayacağımız maçlar, ligteki pozisyonumuz açısından çok önemli. Bu maçlardan ilki olarak gördüğümüz Beşiktaş karşısında iyi oynayarak net bir skorla maçı aldık. Şimdi yapacağımız iş, bu galibiyetin de değerli hale gelebilmesi için Ordu deplasmanında da kazanmalıyız” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin Sırp Yıldızı Ana Dabovic’te “Bize Ankara’da inanılmaz ilgi var. Özellikle genç basketbol severler karşısında oynamak motivasyonumu çok arttırıyor. Maça gelince, ilk periyod biraz tutuk başlasakta daha sonra toparlandık. Fark yanıltmasın aslında çok zor bir maç oldu ve farklı kazanmayı başardık. Beşiktaş ilk yarıda çok iyi mücadele etti ama bizde ikinci yarıda gerçek kimliğimizle oynadık”dedi.