Kimlik Ayrılıkları ve Göçün Güvenlikle İlişkisi Yakın Doğu Üniversitesi’nde İrdelenecek
Eklenme Tarihi: 18 Kasım 2016, 11:12
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 11:35
Geleceğin Sanatçılarını Belirleme Sınavı

Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanlarının iki önemli ismi Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü’nde seminer verecekler!

Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü İkinci Güvenlik Akademisi’nde Prof. Dr. Ersin KALAYCIOĞLU ve Prof. Dr. Yılmaz ESMER ulusal güvenlikte kimlik ayrılıklarından kaynaklanan milletlerarası sorunların çözümü ve göç / mülteci sorunlarının sosyo-kültürel, sosyo-ekonomik, sosyo-politik yansımalarını anlatacaklar.

Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü Güvenlik Akademisi sertifika programında Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Eski Sözcüsü ve Emekli Büyükelçi Namık TAN ile Türkiye Cumhuriyeti Emekli Büyükelçisi Selim KARAOSMANOĞLU program katılımcılarıyla buluşacak. YDÜ Yakın Doğu Enstitüsü tarafından YDE Müdürü Doç. Dr. Umut KOLDAŞ ve Enstitü Başdanışmanı Ercan ÇİTLİOĞLU yürütücülüğünde gerçekleştirilen “Güvenlik Akademisi” sertifika programının 19 Kasım tarihli oturumlarında konuşma yapacak olan Prof. Dr. Ersin KALAYCIOĞLU, “Kimlik Ayrılıklarından Kaynaklanan Milletlerarası Sorunlar”; Prof. Dr. Yılmaz ESMER “Göç / Mülteci Sorunu, Sosyo-Kültürel, Sosyo-Ekonomik, Sosyo-Politik Yansımaları” başlıklı seminerleri verecekler. Oturumlar Yakın Doğu Üniversitesi Büyük Kütüphane Salon 4’te saat 10.00 ‘da yer alacak.

KOLDAŞ: Kimlik Ayrılıkları ve Göç Sorunu Güvenlik Gündeminin Temel Konuları Haline Geldi.

Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü’nün düzenlediği “Güvenlik Akademisi ve Uygulamaları” sertifika programıyla ilgili açıklamalarda bulunan Yakın Doğu Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Umut KOLDAŞ, YDE tarafından ikincisi düzenlenmekte olan Güvenlik Akademisi’nde her hafta uluslararası, bölgesel ve ulusal güvenliğin farklı bir alanını konularının uzmanı önemli isimlerle çok boyutlu bir şekilde değerlendirmeye devam ettiklerini ifade etti. Bu çerçevede iki uzman ismi program kapsamında Yakın Doğu Üniversitesi’nde ağırlamaktan mutluluk ve onur duyduklarını belirten Doç. Dr. Umut KOLDAŞ, “YDE İkinci Güvenlik Akademisi’nde bu hafta siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanlarında iki duayen bilim insanını konuk ediyoruz. Program katılımcılarımız bireylerin, grupların, ülkelerin, bölgesel kurumların ve uluslararası örgütlerin güvenlik gündemlerinde önemli bir yer tutan kimlik ayrılıkları ve göç sorununu değerli uzmanlarımızla birlikte ve farklı yönleriyle derinliğine analiz etme imkanı bulacaklar. Önümüzdeki seminerlerimizde de ülkemizin ve dünyanın gündeminde ön planda bulunan diğer önemli güvenlik konularını yine alanlarında uzman konuşmacılarımızla irdelemeyi sürdüreceğiz” dedi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre, Yakın Doğu Üniversitesi Yakın Doğu Enstitüsü tarafından düzenlenen güvenlik kavramları ve uygulamaları odaklı sertifika programı farklı konu başlıklarıyla ve farklı uzmanların konuşmacı olarak katılımıyla 24 Aralık 2016 tarihine kadar devam edecek.