Kıbrıs’ın İlk ve Tek Su Balesi İzleyenleri Büyüledi
Eklenme Tarihi: 07 Haziran 2016, 12:44
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 13:48
Kıbrıs'ın İlk ve Tek Su Balesi İzleyenleri Büyüledi

Yakın Doğu Üniversitesi'nde 8.'si Düzenlenen Su Balesi Gösterisi İzleyenleri Büyüledi.

Eğitmenliğini Deniz AKER’in yaptığı ve bir yıllık emeğiyle oluşan Su Balesi Gösterisi Yakın Doğu Üniversitesi Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleşti. Eda YENEN, Sevim YIKILMAZ, Yeliz KUSET, İzel ALEMDAR, Talya ÇUFOĞLU, Sevimcan BARANHAN, Defne ÖZSERGEN, Pınar OSMANCIK, Nisan YALÇIN Ve Gülsu UZUN’dan oluşan ekip unutulmaz bir gösteriye daha imza attılar.

Kıbrıs'ın İlk ve Tek Su Balesi İzleyenlere Unutulmaz Anlar Yaşatıyor

Kıbrıs'ın İlk ve Tek Su Balesi takımı 1 Temmuz 2009 yılında Yakın Doğu Üniversitesi'nde Deniz AKER'in eğitmenliği ile başlangıcını yaptı. 2009'da 2 öğrenci ile yola çıkan Su Balesi grubu şimdi Büyük ve Küçük takım olmak üzere 10 sporcu ile gösterilerine devam ediyor. Her bahar döneminde gösterdikleri performansları ile YDÜ Su Balesi takımı, bu sene 8.'si düzenlenen gösteri de düet, solo ve takım branşlarında baleler sunarak izleyenlerin beğenisini kazandılar.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'ne açıklamalarda bulunan Eğitmen Deniz AKER, her sene yapılan gösterilerde sundukları balelerin zorluk derecesi daha da artmakta olduğunu belirterek, bu da sporcuların gösterdikleri özveriyle başarıya doğru ilerlemelerini sağladığını vurguladı.

AKER; Gönülden Sevmek Bu İşin Altın Anahtarı

Yeni bir spor dalının kurulması ve ayakta durması başlangıçta gerçekten zor diyen AKER; "Ama günden güne sporcu sayısının artması, antrenör ve sporcular arasındaki iletişim ve bu branşın sporcuların özverisi ile birleşmesi bu yolu yürümeyi daha da kolaylaştırıyor ve Gönülden sevmek bu işin altın anahtarı..." dedi.

Sizde Bu Aileye Katılmak İstemez Misiniz?

YDÜ Su Balesi Eğitmeni Deniz AKER çağrıda da bulunarak, Ada'nın ilk ve Tek Su Balesi takımı gösterdikleri emeğin karşılığını başarıları ile almaya başlıyor. Kızların hepsinin bu spora olan bağlılığı gerçekten görülmeye değer. Alt yapının gelişmesi için 6-13 yaş arası yüzmeyi bilen kızlarımızı bekliyoruz.. Sizde bu aileye katılmak istemez misiniz?