Kıbrıs Türk İşadamları Derneği Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. GÜNSEL’i Ziyaret Etti
Eklenme Tarihi: 19 Mart 2017, 12:01
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 16:08

Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. GÜNSEL Kıbrıs Türk İşadamları Derneği (İŞAD) Başkanı Dengiz Kürşat ve Yönetim Kurulu Heyetini kabul etti.

Dengiz Kürşat; Kıbrıs Türkleri Açısından , Kıbrıs Türk İşadamları Açısından Çok Özelsiniz.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Kıbrıs Türk İş Adamları Derneği (İŞAD) Başkanı Dengiz Kürşat kabulde yaptığı konuşmada;"öncelikle bu yoğun çalışma temposu içerisinde bizlere vakit ayırdığınız için teşekkür ederiz. Ben ve yönetim kurulu üyelerimizin ortak düşüncesidir, biz işadamları için bir idolsünüz. Bu ülkeden çıkıp ta bu başarıları elde edebilmeniz , Kıbrıs Türk halkı ve Kıbrıslı işadamları için özel olmanız en önemli nedenidir. Eğitim alanında olsun ,sağlık alanında olsun tüm girişimlerinizi yakından takip ediyoruz ve bunları bizlere kazandırdığınız için çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Kurucu Rektör Dr. Suat İ. GÜNSEL ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, bu topraklarda kökleşmenin önemine dikkat çekti. GÜNSEL, buralarda rahat nefes alabiliyorsak işadamlarının girişimciliği sayesinde bu nefesi alabiliyoruz dedi.

Dr. Suat İ. GÜNSEL; Bir Toplumun Güvenliği Var İse, Sağlığı Var İse O Toplumun Kökleşebilmesi İçin Hiç Bir Engel Yoktur

Ben üniversiteleri birer toplum dokuma tezgahı olarak tanımlarım. Güvenlik , Eğitim ve Sağlığın bir toplum için ne kadar önemli olduğunun altını çizmek isterim. Bir toplumun kökleşebilmesi için güvenliği var ise, sağlığı var ise o toplumun kökleşebilmesi için hiç bir engel yoktur. Bütün ortam oluşmuş demektir ve artık kök salmaya uygun demektir. Kıbrıs'ta öyle bir ikinci kuşak var ki ,inanılmaz bir servettir. Güzeliz, mükemmeliz, yetenekliyiz, ikinci kuşağın atalarından gelen bir birikimi var ve bunlar kullanılmalıdır dedi.

Dr. Suat İ. GÜNSEL Girne'nin söz sahibi olacağını da belirterek; "Kıbrıs'ın bütününün sesinin Girne'den çıkacağını bildiğini belirterek; "bu yüzden Girne'ye mührümü vurdum . Girne'de, Lefkoşa'da ki gelişimimizden çok daha fazla gelişeceğiz . Dünyada çok adalar var fakat Girne gibi bir bölgeye sahip başka bir ada yok. " Dedi.

Dr. Suat İ. GÜNSEL, İŞAD Başkan ve Yönetim Kurulunu GÜNSEL otomobil fabrikası ve seri üretim hakkında da bilgilendirdi.Daha sonra karşılıklı hediye takdimi yapılarak anı fotoğrafı çektirdiler.

İŞAD bir sonraki ziyaretini Dr.Suat GÜNSEL Girne Üniversitesi Hastanesine yapacağını da açıkladı.