Kazakistanlı 9 Ressamın Kıbrıs Modern Sanat Müzesi İçin Özel Olarak Hazırladığı ve 41 Eserden Oluşan Kazakistan Sanatçıları Sergisi Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy Tarafından Açılıyor…
Eklenme Tarihi: 13 Ağustos 2019, 12:00
Son Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 09:04

Kazakistan’dan 9 sanatçının Kıbrıs Modern Sanat Müzesi için özel olarak hazırladığı ve 41 eserden oluşan Kazakistan Sanatçıları Sergisi Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy tarafından açılacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, serginin açılışı, 15 Ağustos 2019 Perşembe günü, saat 09.00’da, İrfan Günsel Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda yer alacak. Sergide, Kazakistan kültürü yanı sıra, soyutlama ve felsefi tarzda çalışmalar izleyicilerin beğenisine sunulacak.

Sergi, 30 Ağustos 2019 tarihine kadar hafta içi 08.00- 16.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Felsefi ve Soyut Çalışmalar Sergilenecek…
Sergide, grupta yer alan sanatçılardan Adilkair Zhantasov gerçeküstücülük tarzında soyutlama çalışmaları, Kanagat Kodekov dekoratif kompozisyonları, Rystan Omirzak oryantali yansıtan süs soyutlamasından oluşan çalışmalarını, Mirali Ismayilov Kazakistan’ın yaşamını tasvir eden eserleri, Murat Sydykov felsefe unsurlarını içeren eserleri, Mazhit Baitenov ise şamanizm temasını işlediği eserlerini izleyiciye sunacak.