Kayseri’de İkinci Raund… Bellona AGÜ – Yakın Doğu Üniversitesi
Date Added: 07 Nisan 2017, 14:05
Last Updated Date:24 Kasım 2020, 13:49

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 25. haftasında EuroCup’ta da final rakibi olan Bellona AGÜ ile karşılaşıyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, maç 8 Nisan 2017 Cumartesi günü, Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi’nde oynanacak.

Zafer KALAYCIOĞLU: “Tüm Gücümüzü Sahaya Yansıtacağız...”

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Zafer KALAYCIOĞLU, maç ile ilgili yaptığı değerlendirmede, önemli ve zor bir lig maçı oynayacaklarını söyledi. Avrupa kupası finalinde de Bellona AGÜ ile mücadele ettiklerini hatırlatan KALAYCIOĞLU, “ zor bir mücadelenin ardından yine kolay olmayacak, mücadele gücü yüksek bir maç olacak. Rakibinin savunma ve taktiklerine cevap verebilen bir takımla mücadele edeceğiz. Rakibimizle daha önce yaptığımız maçlar bize nasıl hareket etmemiz gerektiğini gösterdi. Hazırlıklarımızı maçın sertlik derecesine göre yaptık.  Keyifli ve heyecanı yüksek bir maç olacak. Her iki takımda sahada nasıl hareket etmesi gerektiğini biliyor. Gereken potansiyeli sahada gösterip, etkili  hücum  ve savunma ile maçı kazanmak için mücadele edeceğiz.