“Kaliteli Süt Üretiminde Güncel Yaklaşımlar” Başlıklı Eğitim Çalışması Başladı
Eklenme Tarihi: 16 Kasım 2017, 14:04
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 10:07

Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi,Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Süt Endistrisi Kurumu (SÜTEK) ve Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin işbirliği ile “KALİTELİ SÜT ÜRETİMİNDE GÜNCEL YAKLAŞIMLAR” başlıklı eğitim çalışması düzenleniyor.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Ülkemizdeki hayvancılık sektörünün en önemli noktası olan kaliteli süt üretimi ile ilgili Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyeleri tarafından ülkemiz hayvancılarına yönelik eğitim çalışması düzenleneceği belirtildi. Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. H. Melih Yavuz, Yrd. Doç. Dr. Osman Ergene ve Yrd. Doç İsfendiyar Darbaz tarafından gerçekleştirilecek sunumlarda süt üretimindeki ve hayvan beslemedeki güncel konuların ele alınacağı ve bu yöndeki pratik uygulamaların hayvancılara aktarılacağı vurgulandı.

Yapılan sunumlar sonucunda eğitimlere katılan hayvan üreticilerine Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Süt Endistrisi Kurumu tarafından katılım sertifikası verilecektir. 15 Kasım Çarşamba günü Devlet Üretme Çiftliğinde başlayan eğitimler 23 Kasım tarihine kadar farklı bölgelerde devam edecektir.