İrfan Günsel Araştırma Merkezi 12. Çevre ve Ekoloji Kongresi’nde Temsil Edildi
Eklenme Tarihi: 17 Eylül 2015, 19:32
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 09:47

Yakın Doğu Üniversitesi İrfan Günsel Araştırma Merkezi; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve Türkiye Biyologlar Derneği tarafından düzenlenen, 12. Ulusal Çevre ve Ekoloji Kongresi’nde iki poster ve bir sözlü bildiri ile temsil edildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Kongre’de; YDÜ Peyzaj Mimarlığı bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Özge Özden ve İrfan Günsel Araştırma Merkezi araştırma görevlisi Uz. Nazım Kaşot tarafından hazırlanan “Tarak Parmaklı Kertenkele (Acanthodactylus schreiberi) ve KKTC Akdeniz Özel Çevre Koruma Bölgesi’ ndeki Önemli Kıyısal Habitatları”, Nazım Kaşot tarafında hazırlanan Herpetolojik Geziler Sırasında Kara Yılan’ın (Dolicophis jugularis) Beslenme Biyolojisine Ait Elde Edilen Bulgular isimli posterler ve Asuman Kuyucu ile Nazım Kaşot’un ortak hazırladıkları “ Salamis Ormanları’nın Ekolojik Önemi” isimli sözlü bildiri sunuldu.

İrfan Günsel Araştırma Merkezi tarafından yapılan açıklamada ise, Kıbrıs’taki ekolojik değerlerin belirlenmesi ve korunmasına yönelik sürdürülen çalışmaların devam edeceği de belirtildi.