Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Himayelerinde KKTC Atıcılık Federasyonu Tarafından Gerçekleştirilen I. Umuda Destek Atış Yarışması’nın Kupa Takdim Töreni Gerçekleştirildi
Eklenme Tarihi: 06 Temmuz 2016, 13:28
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 10:33
Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Himayelerinde KKTC Atıcılık Federasyonu Tarafından Gerçekleştirilen I. Umuda Destek Atış Yarışması'nın Kupa Takdim Töreni Gerçekleştirildi

I. Umuda Destek Atış Yarışması Kupası Güvenlik Kuvvetleri Atıcılık Takımı'na Törenle Takdim Edildi

KKTC Atıcılık Federasyonu tarafından Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı himayelerinde sosyal dayanışma amaçlı olarak gerçekleştirilen ve toplamda 14 takımın bayan ve erkeklerden oluşan 70 atıcı ile katıldığı I. Umuda Destek Atış Yarışması'nın finalinde kupayı almaya hak kazanan Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Atıcılık Takımı'na Beyaz Ev'de düzenlenen törenle kupa takdim edildi.

KKTC Atıcılık Federasyonu'ndan verilen bilgiye göre, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı himayelerinde KKTC'deki tüm kurum ve kuruluşlara açık olarak bu yıl birincisi gerçekleştirilen ve gelecek yıllarda da gelenekselliştirilerek devamı getirilecek olan I. Umuda Destek Atış Yarışması'nın birinci etabında yarışmaya katılan takımlar havalı silahlarla Olimpik hedeflere puanlı atışlar yapmış ve 14 takımdan finale 6 takım kalmıştı. Finalde yarışan takımlardan kupayı almaya hak kazanan takım Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Atıcılık Takımı oldu. Beyaz Ev'de gerçekleştirilen törende kazanan takıma kupa, atıcıların tümüne ise katılım ve başarı sertifikaları verildi.

Elde Edilen Gelir Sosyal Dayanışma ve Destek Amaçlı Kullanılacak

KKTC Atıcılık Federasyonu'ndan verilen bilgiye göre yarışmaya katılan takımlardan bu yıl elde edilen gelirin 30%'u Atıcılık Federasyonu'nun masraflarına ayrılırken 70%'i bu yıl Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar Vakfı, Kanser Hastalarına Yardım Derneği ve Sosyal Hizmetler Dairesi'ne bağlı Lefkoşa Çocuk Yuvası'na bağışlanacak.

Türker YİĞİTCAN; "Böylesi Bir Etkinliğe Verdiğiniz Destek ve Gösterdiğiniz Başarılar Gurur Vericidir"

KKTC Atıcılık Federasyonu Başkanı Türker YİĞİTCAN törende yaptığı konuşmada etkinliğin önemine ve gösterilen başarılara dikkat çekti ve "Tüm atıcıları takım gözetmeksizin tebrik ederim, ilk kez düzenlenen bu etkinliğe verdiğiniz destek ve gösterdiğiniz başarılar gerçekten gurur vericidir. Önümüzdeki yıllarda da bu dayanışma giderek büyüyecek ve katılım mutlaka artacaktır." dedi.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Himayelerinde KKTC Atıcılık Federasyonu Tarafından Gerçekleştirilen I. Umuda Destek Atış Yarışması'nın Kupa Takdim Töreni Gerçekleştirildi

Mustafa ŞEVKETOĞLU; "Yıllar Önce Birkaç Sporcuyla Başladığımız Atış Yarışmaları Bugün Farklı Bir Boyuta Ulaşmıştır"

Yarışmanın organizatörlerinden Mustafa Şevketoğlu da yaptığı konuşmada atıcılık sporunun artık daha da geliştiğini vurguladı ve "Yıllar önce birkaç atıcıyla başladığımız atıcılık yarışmaları bugün farklı bir boyut almış ve bu spora gönül verenlerin sayısı giderek artmıştır. Bugün geldiğimiz noktayı daha da ileriye taşıyacağız ve hem sporu hem de toplumsal dayanışmayı bir arada götüreceğiz" dedi.

Ediz TUNCEL; "Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığımızın Katkılarıyla Atıcılık Sporu Sosyal Dayanışma Etkinliği Bütünleşmiştir"

Yakın Doğu Üniversitesi Atıcılık Takımı üyesi ve I. Umuda Destek Atış Yarışması organizatörü Yrd. Doç. Dr. Ediz TUNCEL de yaptığı konuşmada etkinliğin sosyal dayanışma yönüne vurgu yaparak, "Sportif amaçlı ama aynı zamanda sosyal ve toplumsal dayanışma amaçlı olarak da düzenlenen bu yarışmaya özveriyle katkı koyan herkese ve bu etkinliği himayesine alan Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı'na çok teşekkür ederiz. Gelecek yıllarda da bu tür etkinliklerin devamını getireceğiz ve gelenekselleştireceğiz. Bugün bir ilk gerçekleşmiş ve atıcılık sporu farklı bir boyuta taşınmış, sosyal ve toplumsal dayanışma amacıyla bütünleşmiştir." dedi.

Engin SAVİM; "Kanser Hastaları İçin En Önemli Şey Umuttur, Bu Yarışmanın Adının da Umuda Destek Olması Çok Anlamlıdır"

Kanser Hastalarına Yardım Derneği Temsilcisi Engin SAVİM de organizatörlere teşekkür ve anı plaketi takdimi sırasında yaptığı konuşmada kanser hastalarına olan desteğin önemine dikkat çekti ve "Bu yarışmanın adının Umuda Destek olması çok anlamlıdır, kanser hastaları için en önemli şey umuttur, destektir. Böylesi bir etkinlikte bizleri de düşündüğünüz ve paylaştığınız için sizlere sonsuz teşekkürlerimizi sunarız." dedi.

Hüseyin Özün YAMAÇ; "Kanserle Tanışmayan Kanserin Ne Olduğunu Bilemez, Bu Tür Destekler De Kanserle Mücadelede Hastaların, Kurumların Gücünü Artırır, Moralini Yükseltir"

Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Özün YAMAÇ da organizatörlere teşekkür plaketi takdimi sırasında yaptığı konuşmada kanser hastalarına yapılan desteğin önemine dikkat çekti ve "Kanserle tanışmayan, kanserin ne olduğunu kolay kolay bilemez, bu tür toplumsal destekler hem hastaların hem de onları destekleyen kurumların mücadele gücünü artırır, moral desteği sağlar. Tüm katılımcılara ve organizatörlere kurumumuz adına teşekkürü bir borç biliriz" dedi.

I. Umuda Destek Atış Yarışması Kupa Takdim Töreni KKTC Atıcılık Federasyonu'nun sporculara, sponsorlara ve organizatörlere verdiği yemekle son buldu.