Gözün Aydın Kıbrıs
Eklenme Tarihi: 28 Aralık 2015, 15:43
Son Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2020, 14:54

Yeni Nesil Lazer Teknolojisi, Smıle Lazerle 22 Saniyede Göz Tedavisi, Şubat Ayı Sonunda Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde Kıbrıs’ın, Teknolojide Öncü Sağlık Kuruluşu Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Koray Karadayı, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nin, Şubat Ayı Sonu İtibarıyle, Göz Kuruluğu Problemi Olan ve İnce Korneaya Sahip Hastalarda da Kullanılabilen, Çok Yüksek ve Çok Düşük Miyop ve Astigmat gibi Görme Bozukluklarını, Bıçaksız, Ağrısız ve Daha Kısa Sürede İyileşme Özelliği ile Tedavi Eden ReLEx SMILE Lazer Teknolojisini Sunmaya Başlayacağını Açıkladı.

ReLEx SMILE Lazer, Dünyanın Seçkin Klinikleri ile Ayni Zamanda Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde Günümüzde dünyanın seçkin kliniklerinde, Türkiye’de ise sadece birkaç merkezde uygulamaya girmiş olan Smile Lazer, görme bozukluklarını düzeltmede kullanılan en yeni, bıçaksız, korneanın dış tabakasının korunduğu, hassas, kesin ve hızlı bir tedavi yöntemidir.


22 Saniyede Göz Tedavisi
Tüm tedavi sürecinin tek bir adımda, eski LASIK teknolojilerinde olduğu gibi operasyon sırasında cihaz değişimine -yani tek cihazda ve tek adımda- ve korneal kapakçık açılmasına gerek kalmadan gerçekleştirildiği, uygulamanın ortalama 22sn. sürdüğü ReLEx Smile lazer tedavisinde, lazer cihazı tarafından oluşturulan 2mm.lik (diğer yöntemlere göre %80 daha küçük kesi) ince bir kesiden, lentikül denilen, kornea içinde oluşturulan, kırma kusurunu düzeltecek dokunun çıkarılması ile birlikte, tedavi uygulaması ortalama üç dört dakikada sona ermektedir.

Miyopta -10, Astigmatta +/- 5 Dereceye Kadar Tedavi
Önceki lazer tedavi yöntemleri olan PRK, Lasik ve Excimer Lazerden farklı olarak, ReLEx Smile Lazer tedavisi, ince kornealarda da lazer cerrahisi imkanı sunmakta, kornea biyomekaniğini (sağlamlığını) daha iyi koruyarak, doğal gözün yapısına en yakın sonucun elde edilmesine olanak sağlamaktadır. Miyopta -10, astigmatta +/- 5 dereceye kadar görme bozukluklarının düzeltilmesi ve özellikle kuru göz hastalarında da uygulanabilir olması sağladığı başlıca avantajlar arasındadır.

Hastada Minimum Rahatsızlık, Hızlı İyileşme
Diğer yöntemlerden farklı olarak, korneal kapakçık kesisi olmaması nedeniyle, tedavi sonrası gözü ovalama veya göze fiziksel temas halinde, kapakçığın kayması veya yer değiştirmesi gibi riskler ortadan kalkmaktadır. Tedavi sırasında görme kaybı olmaması, sessiz ve kokusuz bir tedavi olması, hastada minimum rahatsızlık ve hızlı iyileşmeye imkan sağlaması diğer avantajları arasında yer almaktadır. Genellikle operasyon sonrası bir iki gün içerisinde görme iyileşmekte ve bir iki hafta içerisinde de stabilizasyon sağlanmaktadır.

Yurtdışında Lazerle Göz Tedavilerine Son
Hastaların, artık yurt dışındaki merkezlere gitmek zorunda kalmadan, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde yararlanmaya başlayabileceklerini ifade eden Doç. Dr. Koray Karadayı, “Smile lazerle göz tedavisi, geleneksel görme düzeltme tekniklerini, tedavi sırasında ve sonrasında sağladığı konfor, kısa süren tedavi ve iyileşme süresi, düzeltme doğruluğu ve güvenilir olması nedeniyle geride bırakmaktadır” dedi.