Genç Yeteneklere Büyük Fırsat
Eklenme Tarihi: 06 Kasım 2017, 15:25
Son Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2020, 10:10

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Genelinde Oyuncu Taraması Gerçekleştiriyor...
Kıbrıs Türk halkını dünyaya eğitimle olduğu kadar sporla da bütünleştirme vizyonuyla yola çıkan ve kurduğu kadın basketbol takımıyla ülkemize, Türkiye Lig şampiyonluğu, Federasyon Kupası ve Eurocup’ı kazandıran Yakın Doğu Üniversitesi, Türk kadın basketbolunun önemli koçlarından ve Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde oyuncu taraması yapacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Spor Kulübünden yapılan açıklamada, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı altyapı çalışmaları kapsamında, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Zafer Kalaycıoğlu’nun Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa da oyuncu taraması gerçekleştireceği belirtildi.

Yakın Doğu Üniversitesi’nin altyapısına yetenekli oyuncu kazandırmanın yanı sıra, Kıbrıs Türk basketbolunun gelişimine de bir adım olacak olan oyuncu taraması, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri bölgelerde belirlenen okullarda aynı zamanda 8 Kasım 2017 Çarşamba günü, Yakın Doğu Üniversitesi RA 25 Spor Salonu’nda saat 16:00’da yapılacak.  Oyuncu taraması seçmelerine 15-18 yaş arasındaki kız öğrenciler katılabilecek.

Tarama sonucu seçilen genç ve yetenekli oyuncular, Yakın Doğu Üniversitesinde oluşturulacak alt yapıya katılarak belirlenen idman prensipleri yardımlarıyla geliştirilerek, daha iyi seviyeye getirilecek ve eğitimler alacak. Gerçekleştirilecek oyuncu taraması ile ilgili gelişmeler, Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı ile Yakın Doğu Üniversitesi internet sitelerinden ve resmi sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Geleceğin Parlayan Yıldızları Seçilecek...
Son yıllarda Kadın Basketbol Takımıyla Avrupa ile Türkiye’de başarılı maçlara imza atan ve basketbola olan yatırımlarını tüm hızıyla sürdüren Yakın Doğu Üniversitesi, uluslararası bir marka olma yolunda hedefler belirleyerek,  yeni yıldızlar yetiştirmek ve altyapısını güçlendirmek adına çalışmalar yürütüyor. Bunun yanı sıra basketbolun ülkemizde gelişmesi ve yaygınlaşmasını ön planda tutularak, iyi ve ahlaklı insan, başarılı sporcu, topluma faydalı bireyler yetiştirmek içinde alt yapı çalışmaları geliştiriliyor. Kadın Basketbol Takımı ile uluslararası arenada Kıbrıs Türk’ünün adını tescilleyen Yakın Doğu Üniversitesi, Kıbrıs Türk basketbolunun gelişiminde oyuncu sayısının artmasına ve ülkemizin yetenekli sporcularının da uluslararası platformlarda yer almasını sağlayan bir köprü görevi kurmak istiyor.


Başantrenör Kalaycıoğlu: "Kuzey Kıbrıs'ta önemli bir potansiyel mevcut…"
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Başantrenör Zafer Kalaycıoğlu, Kuzey Kıbrıs'ta basketbolun her gecen gün hızla geliştiğini belirterek, basketbolu gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak için önemli bir adım attıklarını söyledi.

Baş antrenör Kalaycıoğlu; Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı'nın elde ettiği başarılar kuşkusuz çok önemli bir motivasyon kaynağı oluyor ve bu motivasyonda çok ciddi bir potansiyel oluşturuyor. Bu organizasyonun en önemli düşüncesi de basketbolu gelecek kuşaklara en iyi şekilde iletmek. Gerçekleştireceğimiz oyuncu taraması bahsettiğim amaçlarımız için çok değerli bir adım olacak. Basketbola ilgisi olan Kuzey Kıbrıslı tüm genç basketbolseverleri oyuncu tarama günlerimize davet ediyorum" şeklinde konuştu.

Hakan Atamtürk: “Amacımız Yetenekleri olan Sporcuları Profesyonel Bakış açısıyla Yetiştirmek…”
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılacak oyuncu taraması ile ilgili bilgiler paylaşan Yakın Doğu Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Hakan Atamtürk de, genç yeteneklere profesyonellik şansı yakalamalarına imkan sağlayacaklarını söyledi.


Amaçlarının var olan kulüplerin sporcularını kendi bünyelerine kazandırmak değil, bu sporcuları kendi kulüplerinde aktif hayatlarını sürdürürken, Yakın Doğu Meleklerine de katılma şansını yakalamalarına fırsat vermek olduğunu belirten Atamtürk,  “Profesyonellik şansı yakalamaları adına önemli bir adım olacak. Sporcuların profesyonel bir bakış açısı ile yetiştirilmelerine ve yönlendirmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz” dedi.