Geleceğin Sanatçılarını (Resim, Heykel, Seramik) Belirleme Sınavı 6 Eylül’de Yapılıyor
Eklenme Tarihi: 28 Ağustos 2017, 13:10
Son Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2020, 14:24

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi (GSTF), geleceğin en çok tercih edilen meslekleri arasında gösterilen Grafik Tasarım Bölümü ile Plastik Sanatlar (Resim, Heykel, Seramik) bölümlerinde eğitim görecek öğrencilerinin seviye belirleme sınavı 6 Eylül 2017 Çarşamba günü, saat 10:00’da yapılacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, seviye belirleme sınavına girmek isteyen adaylar 5 Eylül 2017 Salı günü mesai bitimine kadar YDÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na kayıtlarını yaptırabilecekleri belirtildi. Türkiye ve yurtdışından kayıt yaptırmak isteyen adayların ise Yakın Doğu Üniversitesi temsilciliklerine başvuruda bulunabilecekleri belirtildi. ( http://aday.neu.edu.tr/turkiye-kayit-burolari/)

Türkiye’den kayıt yaptıracak adayların, 2017-ÖSYS sonuçlarına göre puan türlerinin herhangi birinden barajı (150 puan ve üzeri) geçmiş olmaları gerekmektedir. KKTC vatandaşı adayların ise, öğrenci işlerine doğrudan kayıt yaptırdıktan sonra Yakın Doğu Üniversitesi GSTF’nin yapacağı seviye belirleme sınavına girmeleri yeterli olacaktır.

Grafik Tasarımcısının Hemen Her Sektörde Çok Geniş İstihdam Alanları Bulunmakta
Yakın Doğu Üniversitesi, Grafik Tasarım ve Plastik Sanatlar Bölümleri’ne alınacak öğrenciler, tanıtım ve reklam ajanslarında, matbaalarda, özel ve resmi kuruluşların reklam ve tanıtım birimlerinde, medya kuruluşlarında sanat danışmanı veya grafik tasarımcı olarak; illüstrasyon, animasyon, reklam fotoğrafçılığı, web tasarımı, video-film, sinema, etkileşimli çokluortam, masaüstü yayıncılık, yeni medya alanlarında çalışabilirler. Mezunlar, ‘sanatçı tasarımcı’ olarak serbest meslek yapabilecekleri gibi, öğretmenlik sertifikası alanlar, resmi ya da özel öğretim kuruluşlarında sanat eğitimcisi olarak görev alabileceklerdir. Her türlü görsel bildirişimin ve iletişimin kurulmasında etkin rolü olan sanatsal yönü güçlü, çözüm yeteneği gelişmiş grafik tasarımcısının hemen her sektörde çok geniş istihdam alanları bulunmaktadır.

Doç. Dr. Erdal AYGENÇ;"Sürekli Kendini Yenileyen, Geliştiren Programlarımıza Geleceğin Sanatçı, Tasarımcı Veya Akademisyenlerini Bekliyoruz"
GSTF dekan yardımcısı Doç. Dr. Erdal AYGENÇ; “alanlarında yetkin ve deneyimli öğretim elemanları ile yürüttüğümüz lisans ve lisansüstü programlarımızla 2006 yılından bugüne değin önemli mesafeler aldık. Geçen öğretim döneminde sekinci mezunlarımızı kültür, sanat ve tasarım ortamına kazandırdık. Sürekli kendini yenileyen, geliştiren programlarımıza geleceğin sanatçı, tasarımcı veya akademisyenlerini bekliyoruz” dedi.